Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Hangi vitaminler zayıflatır

Düzenli beslenmeyenlerin vücudundaki vitamin mineral dengesi normalin altına düşebilir. Bu durumda içerisinde bulunan durum kilo verdirir ve zayıflatır. İştah kaybı ve sindirim sorunları problemin ana kaynağı olarak ön plana çıkacaktır.  Hangi Vitaminler zayıflamayı hızlandırır, kilo kaybetmek için kullanılan vitaminler. B2, B3, B5, B6, Kolin, İnositol ve C grubu vitaminlerin metabolizma hızının düzenlenmesi ile birlikte kilo kaybının gerçekleşeceği bilinmektedir. Vitamin ihtiyacının sağlanması için uzmanları doğal yiyeceklerin kullanılmasını önermekle birlikte tedavi aşamasında mutlaka hekim kontrolünde takviye vitaminlerin kullanılması gerekiyor. Hangi vitaminler kilo verdirir (zayıflatır) aşağıda detaylarıyla birlikte görelim.

B2 grubu vitaminler, troidlerin normal olarak çalışması için kullanılır. Böylelikle metabolizma normal hızına ulaşarak vücut dengesi oluşur. Süt ürünleri, bazı sakatatlar, yeşil sebzeler başlıca kaynaklardır.

B4 grubu vitaminler, Vücudumuz tarafından troidlerin üretilmesi amacıyla gereksinim duyulur. Kan şekeri yükselmesine karşı etkisi bulunmaktadır. Vücudun ihtiyacı kadarı alındığında açlık hissi azalarak tokluk hissini arttıracaktır. Bazı deniz ürünleri, kepek, meyvelerin kurutulmuş halinde, esmer pirinçte, peynirde bulunur.

B5 grubu vitamin, Bu vitaminin eksikliğinde bünyede bulunan yağların enerjiye dönüştürülmesi zorlaşacak ve kilo almaya neden olabilecektir. Bazı sakatatlar, kepek, pekmez, yeşil sebzelerde bulunur.

B6 grubu vitaminler, metabolizmanın hızının normal seyrinde olmasın sağlamaktadır. Kepek, bazı deniz ürünleri, tropikal meyveler, lahana, pekmez ve yumurtada bulunmaktadır.

Kolin, karaciğerimiz tarafından üretimi gerçekleştirilir. Metabolizmanın normal hızına yükseltilmesine yarar, eksikliğinde ise karaciğer yağlanması meydana gelecektir. Sığır eti, yumurtanın sarısı, fıstık, salatalık, karnabaharda bulunmaktadır.

İnositol, kolin ile birlilte yağların yakılmasını kolaylaştıran etkileri ortaya çıkmaktadır. Fındık  sığır eti, narenciye çilek ve lahanada bulunur.

C vikalihi, Sağlığımız için faydalarının yanı sıra şekerin enerjiye dönüştürülmesi gücü sayesinde sağlık için önüme son derece yüksektir. Son derece zengin c vitamini kaynakları ülkemiz bitki örtüsünde bolca bulunmaktadır.This post first appeared on Diyet Kilo Verme Diyet Listeleri Programları Zayıflama Kilo Alma, please read the originial post: here

Share the post

Hangi vitaminler zayıflatır

×

Subscribe to Diyet Kilo Verme Diyet Listeleri Programları Zayıflama Kilo Alma

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×