Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Rozmaryn – chroni przed chorobą Alzheimera i poprawia pamięć o 75%

Olejek eteryczny z rozmarynu ma szereg zalet zdrowotnych i znajduje się w wielu preparatach zdrowotnych. 

rozmaryn

Ma zdolność obniżania poziomu cholesterolu i jest bardzo skuteczny w leczeniu problemów oddechowych, alergii i przeziębień. Co więcej, jest w stanie zwiększyć aktywność mózgu i poprawić pamięć o 75%. 

Amerykańscy naukowcy twierdzą, że wąchanie rozmarynu może poprawić zdolność zapamiętywania przeszłych wydarzeń i zdolność zapamiętywania przyszłych zadań. 

Przeprowadzili serię badań i odkryli, że ludzie, którzy wąchali olej rozmarynowy mieli większe zdolności pamięciowe o 60-75% w porównaniu do tych, którzy tego nie robili.

Ponadto zespół fizjologów z University of Northumbrii podzielił uczestników na dwie grupy i poproszono ich o poczekanie w dwóch oddzielnych pokojach. Jeden z pokoi pachniał olejem rozmarynowym. 

Następnie uczestnicy przeszli serię testów pamięci. Wyniki pokazały, że ci, którzy czekali w pachnącym pokoju mieli znacznie większą zdolność pamięci w porównaniu do tych, którzy czekali w drugim pokoju.

Artykuł Rozmaryn – chroni przed chorobą Alzheimera i poprawia pamięć o 75% pochodzi z serwisu ZdrowePoradniki.pl.This post first appeared on Zdrowie I Uroda - Zdroweporadniki.pl, please read the originial post: here

Share the post

Rozmaryn – chroni przed chorobą Alzheimera i poprawia pamięć o 75%

×

Subscribe to Zdrowie I Uroda - Zdroweporadniki.pl

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×