Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Nowy tatuaż zmienia kolor, gdy zmienia się poziom cukru we krwi

Posiadanie cukrzycy typu 1 lub 2 wymaga, aby dana osoba zawsze wiedziała jaki ma poziom cukru we krwi. Zwykle wymaga to czasu i może być dość inwazyjne – zwykle ludzie nakłuwają palec specjalnym urządzeniem i umieszczają małą kroplę krwi na pasku testowym. Inni mają urządzenie  wszczepione  tuż pod skórą, które nieustannie mierzy poziom cukru we krwi i wysyła informacje do zewnętrznego urządzenia.

tatuaż z biosensorami

Zespół naukowców z Harvardu ma dość ciekawą alternatywę. Używając specjalistycznego atramentu opracowali tatuaż z biosensorami, który zmienia kolor w zależności od poziomu cukru we krwi.

Znany jako  atrament DermalAbyss  – obecnie wciąż w fazie sprawdzania koncepcji i niedostępny dla ogółu społeczeństwa Jest w stanie śledzić poziom pH, a także stężenia sodu i glukozy w krwioobiegu. Kiedy w organizmie jest za dużo glukozy atrament staje się brązowy. Jeżeli jest za dużo sodu staje się zielony (przynajmniej w świetle UV). Fioletowy i różowy wskazują na zmieniający się poziom pH.

„Tusz DermalAbyss prezentuje nowatorskie podejście do biointerfejsów, w których powierzchnia ciała jest renderowana jako interaktywny wyświetlacz” – wyjaśnia zespół w  filmie promocyjnym.

Atrament dynamiczny nie jest bezpośrednio podłączony do twojego krwioobiegu, w rzeczywistości monitoruje twój płyn śródmiąższowy, substancję, która otacza komórki tkanek. Woda, jony i substancje rozpuszczone – w tym sole, cukry, tłuszcze i aminokwasy oraz hormony – nieustannie przemieszczają się przez ten płyn przez ściany naczyń włosowatych.

Obecnie jest testowany tylko na skórze świni, która jest bardzo podobna do naszej. Jednak na pewno działa – ale nadal wymagane są badania kliniczne na ludziach, aby sprawdzić czy jest bezpieczny i nie ma skutków ubocznych. Czy są jakieś reakcje alergiczne, które ludzie mogą mieć na tusz? Czy technologia z czasem się nie zepsuje?

Mimo to można śmiało powiedzieć, że jest to nowatorskie i ekscytujące rozwiązanie problemu, który od dawna towarzyszy ludziom. Tylko czas pokaże, czy to się uda. Oczywiście nadal jest inwazyjny – ale tylko na początku, po czym staje się po prostu częścią twojej biologii.

Naukowcy podkreślają, że tatuaż może przybrać dowolny kształt lub formę, dzięki czemu każda osoba będzie mogła mieć swój wyjątkowy tatuaż – podobnie jak konwencjonalne tatuaże.

Artykuł Nowy tatuaż zmienia kolor, gdy zmienia się poziom cukru we krwi pochodzi z serwisu ZdrowePoradniki.pl.This post first appeared on Zdrowie I Uroda - Zdroweporadniki.pl, please read the originial post: here

Share the post

Nowy tatuaż zmienia kolor, gdy zmienia się poziom cukru we krwi

×

Subscribe to Zdrowie I Uroda - Zdroweporadniki.pl

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×