Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Türkmenistan Hava Yolları Hakkında Bilgiler

Türkçe: Türkmenistan Hava Yolları, İngilizce: Turkmenistan Airlines Türkmence: Türkmen Howa Yollary olarak adlandırılan Türkmenistan devletinin Ana havayolu ve taşıyıcı firmasıdır. Merkezi başkent Aşkabat'tadır. Uluslararası uçuşlarını Aşkabatta bulunan ve tasarımı tamamen Türk mühendislere ait Saparmurat Türkmenbaşı havalimanından gerçekleştirmektedir. Havayolu firması 1992 yılında kurulmuştur.

türkmenistan airlines


Filosunda 12 adet Boeing 737, 3 adet Boeing 757, 3 adet Boeing 777 ve 1 adet Bombardier CRJ-700 bulundurmaktadır. Ortalama uçak yaşı günümüz ile 9 dur. Şirketin sloganı (Turkmenistan Airlines - a symbol of hospitality) Türkçe olarak misafirperverliğin sembolüdür. Şirketin 2020 itibariyle genel müdürlüğünde Merdan Ayazow bulunmaktadır.  Firmanın IATA kodu: T5, ICAO kodu: TUA 'dır.

Türkmenistan Hava Yolları firması iç hatlarda Aşkabat, Türkmenbaşı, Türkmenabat, Mary, Daşoğuz, Balkanabat şehirlerine uçuş gerçekleştirmektedir. Dış Hatlar ise Abu Dabi, Dubai, Pekin, Almatı, Bangkok, Delhi, Amritsar, Frankfurt, Birmingham, Minsk, Moskova, St. Petersburg, Paris, İstanbul ve Ankara gibi dünya çapında önemli şehirlere uçuş gerçekleştirmektedir.
Türkiye'den Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'a iki şehirden uçuşlar düzenlenmektedir. Bu şehirler İstanbul ve Ankara'dır. İstanbuldan haftanın yedi günü Ankaradan ise sadece salı günleri uçuş gerçekleştirilmektedir. Aşkabat Uçak Bileti satın almak için yazının devamını okumaya devam ediniz.

türkmenistan havayolları


Türkmenistan Hava Yollarında Business Class ve Economy Class şeklinde iki yolcu sınıfı bulunmaktadır. Ekonomi sınıfında bagaj hakkı 60 kilogram olup Business sınıfında 70 kilogramdır. Uçuş saatleri, detayları hakkında bilgi almak ve Aşkabat Uçak Bileti satın almak için son paragrafı okuyunuz.

Türkmenistan Hava Yollarının online satış sitesi bulunmamaktadır. Firma bilet satışlarını uçuş gerçekleştirdiği ülkelerdeki GSA acentaları tarafından gerçekleştirilmektedir. Türkmenistan Hava Yollarının Türkiye GSA Acentası Traveland Turizm A.Ş. 'dir. Türkmenistan ve şehirlerine uçak bileti almak için 0850 346 85 69 numaralı telefondan irtibata geçebilir yada Traveland Turizm Anonim Şirketinin Web sitesini ziyaret edebilirsiniz.


This post first appeared on Mehmet Turan Felek, please read the originial post: here

Share the post

Türkmenistan Hava Yolları Hakkında Bilgiler

×

Subscribe to Mehmet Turan Felek

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×