Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Psikolojinin Babası Sigmund Freud'tan Hakkında İlginç Bilgiler

Freud Moravya'da doğmuştur. Ailesinin Viyana'ya taşınması ile hayatını orada sürdürmüştür. Freud küçüklüğündne itibaren önemli bir kişilik olmak için uğraşı göstermiştir. Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okurken önemli bir keşif yapıp ismini duyurma hayali vardı. Çalışmalarına hocasının laboratuvarında başlamıştır. Bir türlü istediği keşifleri yapamadığı için gururu kırılmıştır. Freud psikolojinin babası olarak çok ilginç tezleri vardır şimdi onlardan esintiler yapacağız.

1.) Freud'a göre ifade etmediğiniz duygular asla ölmemektedir. Sadece onları canlı olarak gömersiniz ve sonradan ummadık şekilde karşınıza çıkarlar.

Freud'a göre tesadüf yoktur. Zihnimize birden bire gelen düşünceler ve hisler önceden biliçaltımıza attığımız şeylerin ortaya çıkarak bizleri etkilemesidir. Ya da sevdiğiniz kızın evinde eşyalarınızı unuttu iseniz aslında bu sizin oraya dönme isteğinizi ortaya çıkarmaktadır.

2.) Freud'a göre konu cinsellik olunca hepimiz birer ikiyüzlüye dönüşüp olmamış gibi davranıyoruz veya ikiyüzlülük ediyoruz.

3.) İlginç bir tezi de alınan zevk ne kadar sınırlı ise alınan zevkin kalitesi de ona göre artar.

4.) Yine çok güzel bir tespit bir insan bir yere bakıyorsa orada ilgilendiği bir şey vardır. Hiç bakmıyorsa yine ilgilendiği bir şey vardır.

5.) İnsanların düşünebilmesi her düşünenin insan olduğunu göstermez.

6.) Birisi konuştukça rahatlar.

Gördüğünüz gibi Freud bazıları çok mantıklı bazıları uç tanılarıyla psikolojiye adını kazımıştır. Bazıları onun bir deli olduğunu düşünürken bazıları içinse bir üstadtır.
This post first appeared on Bilgisearch, please read the originial post: here

Share the post

Psikolojinin Babası Sigmund Freud'tan Hakkında İlginç Bilgiler

×

Subscribe to Bilgisearch

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×