Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Şok Marketler Teközel Gıda’nın %45 Payını Satın Aldı

Şok Marketler, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamada, %55’ine iştirak ettiği Teközel Gıda‘nın kalan %45 hissesini, 25,6 milyon liraya Hüner Pazarlama’dan satın aldığını duyurdu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada; Şok Marketler’in %55’ine iştirak ettiği Teközel Gıda Temizlik Sağlık Marka Hizmet Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin geri kalan %45 paylarının (450.000 adet hisse) tamamının, tüm hak, menfaat, yükümlülük ve borçlarıyla 25.560.000 lira bedel karşılığında satın alındığı bildirildi.

İlginizi Çekebilir:
Şok Marketler’in Hisse Alımından Vazgeçmesi Fiyatlara Pozitif Yansıdı

Söz konusu satın almanın, Yıldız Holding A.Ş.’nin sermayesinin tamamına iştirak ettiği Hüner Pazarlama ve Ticaret A.Ş.‘den yapıldığı ve pay devrinin gerçekleştirildiği belirtildi.

Satın alınan payların alım bedeli olan 25.560.000 TL’nin, daha önce %55’lik hisse alımına baz olan 56.800.000 TL tutarındaki toplam pay değerinin %45’i olarak tespit edildiği ifade edildi.

Satın alma işleminin Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-23.1 sayılı “Önemli nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliğ”nin 5/1-e ve 6’ncı maddeleri hükümleri çerçevesinde “Önemli Nitelikte İşlem” sınıfına girmediği belirtildi.

Kamuya bildirilen işlem tutarının hisse senetlerinin ilk işlem görmüş olduğu tarihten itibaren, yönetim kurulu karar tarihine kadar 6 ay süre geçmemiş olması nedeniyle, ilk işlem tarihi olan 18 Mayıs 2018 tarihinden, Yönetim Kurulu Kararı tarihi olan 16.07.2018 tarihine kadarki ortaklık değerinin ortalaması 5.617.504.282 TL ve işlem tutarı 25.560.000 TL olduğu belirtildi.

Şok Marketler tarafından yapılan açıklamanın Sermaye Piyasası Kurulu’nun Özel Durumlar Tebliği’nde yer alan esaslara uygun olduğu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdikleri ifade edildi.This post first appeared on Borsa Nasıl Oynanır, Nasıl Para Kazanılır?, please read the originial post: here

Share the post

Şok Marketler Teközel Gıda’nın %45 Payını Satın Aldı

×

Subscribe to Borsa Nasıl Oynanır, Nasıl Para Kazanılır?

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×