Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Uzmanlar Garanti Bankası Hisseleri için “Al” Tavsiyesinde Bulundu

Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Garanti Bankası’nın Borsa İstanbul’da işlem gören hisseleri için uzmanların değerlendirmelerine baktığımızda, genel olarak “al” tavsiyesinin ağırlıklı olduğunu görmekteyiz.

Garanti Bankası’nın hisseleri için tavsiye yayınlayan 25 kurumun, sadece 1 tanesi “sat” tavsiyesinde bulundu. Geri kalanlar arasında 17 kurum “al”, 7 kurum ise “tut” tavsiyesi verdi.

Banka, bu ayın başında bilançolarını açıkladı. İyi gelen bilançoların ardından birçok kurum hedef fiyatlarıyla ilgili değerlendirmelerinde güncelleme yaptı.

İlginizi Çekebilir:
Garanti Bankası (GARAN) Hisse Senedi Yorumları

Söz konusu banka geçtiğimiz yıl net faiz gelirlerinin katkısıyla, %25,1 oranında arttı ve 6,34 milyar lira net kar elde etti. Bankanın 2017 yılı son çeyrek net karı ise 1,7 milyar lira olarak açıklanmıştı.

Garanti Bankası hisseleri için sat tavsiyesi yapan tek isim Erste Group olurken, al tavsiyesi veren kurumlar arasında; Ziraat Yatırım, EVA Dimensions, Keefe, Bruyette & Woods, BNP Paribas Equity Research, Oyak Menkul, Credit Suisse, Global Menkul Değerler, Wood & Company, İş Yatırım, BGC Partners, Yapı Kredi Yatırım, J.P. Morgan, Yatırım Finansman, Deniz Yatırım, Şeker Yatırım ve Societe Generale yer aldı.

Yılın En Büyük Halka Arzı olan Enerjisa’ya  Talep Yoğun

Borsa İstanbul, Halka arz konusunda 2018 yılına oldukça verimli girdi. Senenin başındna bu yana gerçekleştirilen 4 halka arzdan birisi, Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da satış, üçü ise fiyat aralığı ile talep toplama yöntemiyle gerçekleştirildi.

2018 yılının başından bu yana; Safkar Ege Soğutmalık Klima A.Ş., Trabzon Limanı, Enerjisa ve MLP Sağlık Hizmetleri halka arz edildi. Borsaya yeni giriş yapan bu şirketlere yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisi büyük oldu.

İlginizi Çekebilir:
Trabzon Limanı Halka Arzında 6.3 Milyon Hisse Satıldı

Söz konusu bu halka arzlarda bireysel ve kurumsal yatırımcı toplamda 54 bin 766 hisse senedi aldı. Yapılan açıklamaya göre yeni yıldan bu yana yapılan halka arz büyüklüğü 3 milyar liraya ulaştı.

Bugün Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan Enerjisa, yılın en büyük halka arzı olarak nitelendiriliyor. Yoğun talep gören Enerjisa hisselerinde, yurt içi bireysel yatırımcı tahsis edilen payların 21 katını aşan tutarda talepte bulundu. Yurt içi kurumsal yatırımcının talebi ise tahsis edilen tutarın yaklaşık 7 katı oldu.This post first appeared on Borsa Nasıl Oynanır, Nasıl Para Kazanılır?, please read the originial post: here

Share the post

Uzmanlar Garanti Bankası Hisseleri için “Al” Tavsiyesinde Bulundu

×

Subscribe to Borsa Nasıl Oynanır, Nasıl Para Kazanılır?

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×