Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Aselsan 2017 Yılında Yurt İçinde 900 Milyon Dolarlık İş ve Hizmet Aldı

Savunma sanayisinde hizmet veren ve bu alanda lider isim olan Aselsan, aldığı rekor siparişler ve şirketini büyütme konusundaki başarılarıyla sık sık gündemde yer alıyor. Elektronik teknolojileri ve sistem entegrasyonu alanında, Yurt içi ve yurt dışındaki müşterilere katma değeri yüksek, yenilikçi ve güvenilir ürünler sunuyor.

Teknolojik alanda dışa bağımlılığı azaltmayı hedefleyen Aselsan’ın çalışma yaptığı alanlar arasında; haberleşme, bilgi teknolojileri, mikro elektronik güdüm, elektro-optik sistemler, radar ve elektronik harp sistemleri, savunma sistemi teknolojileri, enerji, güvenlik ve ulaşım sistemleri yer alıyor.

Aselsan, söz konusu bu alanlarda yaptıkları çalışmaları hem yurt içinde hem de yurt dışındaki müşterilerine satıyor. 2017 yılında yapılan satışların %70’isi savunma sanayisine, %16’sı kamu ve özel kuruluşlara, %14’ü ise ihracat olarak yapıldı.

İlginizi Çekebilir:
Aselsan (ASELS) Hisse Senedi Uzman Yorumları

Türk savunma sanayisinin lider ismi olan Aselsan, bünyesinde 5.500 kişiyi çalıştırıyor. Bu personelin %62’lik kısmı mühendislerden oluşurken, çalışmalar 6 Ar-Ge merkezinde yürütülüyor.

Yüzlerce KOBİ’ye “kazan kazan” presibiyle yeni imkanlar sağlayan şirket, geçtiğimiz yıl 900 milyon dolara ulaşan iş ve hizmet aldı. Aselsan 651 tanesi KOBİ olmak üzere 770 yurt içi alt yükleniciden hizmet alıyor. Bu sayede de yüklü bir iş hacmi yaratmış oluyor.

Üniversitelerle Yürütülen Projelere 151 Milyon Dolar Ayrıldı

Alanında güvenilir ürünler ve çözüm ortaklığı sunan Aselsan, üniversitelerle beraber yürüttüğü projelerle de takdir topluyor. Toplamda 42 üniversitede yürütülen 229 projeye 151 milyon dolar tutarında kaynak ayrıldığı biliniyor.

Hem Türkiye içinde hem de yurt dışında birçok üniversite ile ortak çalışma yapan Aselsan’ın en önemli projeleri arasında; ODTÜ Görüntü Analizi Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Görsel Analiz, Bilkent Üniversitesi ile Sıkıştırılmış Algılama Tekniklerinin Klinik Kullanımı, Uludağ Üniversitesi ile Sayısal Görüntü Dosyalarında Kaynak Cihaz Tanıma gibi başarılar yer alıyor.This post first appeared on Borsa Nasıl Oynanır, Nasıl Para Kazanılır?, please read the originial post: here

Share the post

Aselsan 2017 Yılında Yurt İçinde 900 Milyon Dolarlık İş ve Hizmet Aldı

×

Subscribe to Borsa Nasıl Oynanır, Nasıl Para Kazanılır?

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×