Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Kadın Çiftçilere Yönelik Proje Destekleri Nelerdir?

Kadın Çiftçilere Yönelik Proje Destekleri Nelerdir?

Tarım alanı ne kadar da erkek işi olarak gösterilse de son yıllarda birçok kadın girişimci çiftçi olabilmek yolunda ilerlediğini Ifade Edebiliriz. Erkeklere göre daha fazla olanak ve hibeler ile buluşturulan kadınlar için 2017 yılı olanaklarından bahsetmek istiyoruz. Herhangi bir tarımsal alanda faaliyet gösteren kadınlar için ayrım olmaksızın 30,000 TL hibe teşvik kredisinin verildiğini söyleyebiliriz.

Kredi ve hibe olanaklarından faydalanabilmek için herhangi bir şart koyulmazken belirtilen hibe sadece giriş aşamasında olduğunu ifade edebiliriz. İlaç, gübre, fidan ağaç ya da vb. tüm ihtiyaçlar için ayrı kredi olanaklarının sunulduğunu da ifade edebiliriz. Tarımsal alanda yürütülen destekler gibi hayvancılık alanında da çeşitli teşvikler de sunulmaktadır. Kadın girişimcilerin hayvancılığa başlaması durumunda alım yaptıkları hayvanların toplam ücretlerinin %80 gibi bir kısmının karşılandığını, ahır başta olmak üzere yem ve bakım hizmetlerinin de büyük bir kısmının karşılandığını ifade edebiliriz.

Genel olarak ev hanımlarının bir girişimi olarak gösterilen tarım ve hayvancılık alanı 2017 yılında popüler hale gelmiş birçok başvuru Kırsal Tarımı Destekleme Kurumuna yapıldığını söyleyebiliriz.

Etiketler: kadın ÇiftiKadın Çiftçilere Yönelik Proje, Kadın Çiftçilere Yönelik Proje Destekleri


This post first appeared on Www.KrediCekerken.com, please read the originial post: here

Share the post

Kadın Çiftçilere Yönelik Proje Destekleri Nelerdir?

×

Subscribe to Www.kredicekerken.com

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×