Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Keshilla si te beni Scrub Natyral per Buzet

Buzet e plasaritura ose te thara nuk jane aspak te bukura per tu pare. Nese dhe ju vuani nga kjo gje ne do t’ju vijme ne ndihme me scrub dhe maska natyrale per Buzet qe mund ti pergatisni ne shtepi. Keto maska do ti bejne Buzet Tuaja te hidratuara. Shtresa e jashtme e buzëve është jashtëzakonisht e hollë dhe nuk ka gjëndra dhjamore për të mbrojtur buzët, ato kanë tendencë që të plasariten dhe te çahen me shpejt. Per buze te bukura dhe te plota ju ftojme te ndiqni maskat natyrale te meposhtme.

  • Scrub me Mjalte per Buzet tuaja!

Per te pergatitur kete maske te magjishme ju nevojitet vetem mjalte dhe sheqer. Ne nje ene perzini mjaltin dhe sheqerin deri sa te behen nje mase e plote. Kur te jete gati vendoseni scrubin ne buzet Tuaja dhene kete menyre do te keni buze te hidratuara dhe plote jete! Provojeni dhe nuk do te zhgenjeheni nga kjo super maske!

  • Scrub me Xhel Aloe Vera per Buzet tuaja!

Nese keni buze te irrituara dhe te thata mund te perdorni xhel aloe vera. Gjithashtu aloe vera eshte shume efikas per te larguar shenjat e kuqe ne buzet tuaja.

  • Maske me Kos per Buzet Tuaja!

Nese doni te provoni nje maske te re ju mund te beni nje maske me kos per beuzet tuaja. Perzini pak kos dhe mjalte dhe lyeni buzet tuaja.

  • Maske me Vaj Ulliri per Buzet tuaja!

Per te zbutur buzet vendosni pak pika vaj dhe lereni te veproje. Masazhojini lehte buzet dhe me pas shpelajini ngadale ne uje te vaket.

Se shpejti me keshilla bukurie te reja!

Dhurata Ime

Lexo edhe: Receta Gatimi : Si te Gatuajme Midhjet Sote07This post first appeared on Dhurata Ime – Ide Per Dhurata Falas, please read the originial post: here

Share the post

Keshilla si te beni Scrub Natyral per Buzet

×

Subscribe to Dhurata Ime – Ide Per Dhurata Falas

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×