Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Si te Gatuajme Makarona me Pana dhe Proshute

Pjata qe do te mesojme sot Eshte shume e thjeshte dhe do shume pak kohe per tu pergatitur. Kjo pjate eshte e pershtatshme dhe per femijet. Makarona me Pana Dhe Proshute eshte nje pjate e pare dhe e shijshme. Koha e pergatitjes ne total e kesa recete eshte 20 minuta. Ju ftojme te shikoni receten e meposhtme!

Perbersit per 4 Persona :

 • 280 gr Makarona
 • 250 gr Pana
 • 80 gr Proshute Cotto
 • 1 Luge te vogel gjalp
 • 1 Arre muskat
 • Kripe
 • Djathe te grire

Pergatitja:

 • Ne nje tigan shkrijme gjalpin. Pasi te jete shkrire gjalpi vendosim proshuten cotto qe duhet te prejme ne kubike te vegjel. Pasi i kemi kavardisur mire shtojme panen dhe kripen.

 • Presim disa minuta derisa te gjithe ingredientet te bashkohen. Me pas shtojme arren muskat duke e grire.

 • Ziejme makaronat dhe me pas I shtojme tek salca qe nderkohe po pergatisim.

 • Ne kete pike shtojme djathin e grire dhe I perziejme mire.

 • Pjata eshte gati per tu shijuar. Ju befte mire!

Se Shpejti me Receta te reja Gatimi

Dhurata Ime

Lexo edhe : Ide per tu Veshur ne Zyre per Femrat me Forma te MbushuraThis post first appeared on Dhurata Ime – Ide Per Dhurata Falas, please read the originial post: here

Share the post

Si te Gatuajme Makarona me Pana dhe Proshute

×

Subscribe to Dhurata Ime – Ide Per Dhurata Falas

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×