Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Mit tegyél, ha lejárt a szavatossági idő

A sminktermékeim megvásárlásakor próbálok arra törekedni, hogy csak olyan dolgokat vegyek meg, amikre ténylegesen szükségem is van. A rúzsoknak azonban egyszerűen nem tudok ellenállni, imádom őket. Ebből a felismerésemből következik a kérdés, vajon mikor mennek tönkre ezek a rúzsok, mikor kell őket kidobni, és vajon tényleg ki kell-e őket dobni? Egyértelmű, hogy semmilyen terméket sem szabad túl sokáig használni, erre igyekszem is odafigyelni. Azért be kell vallanom, néha megcsúszok, hiszem maga a termék nem mindig megy egyértelműen tönkre a jelzett idő alatt, és például pont a szájra való termékek azok amiket hajlamos vagyok több ideig használni…

A romlott termékre utaló jelek:

  • más a színe
  • sűrűbb, nem szárad meg, nyúlik, magyarul megváltozott a textúrája
  • megváltozott az illata, büdös
  • nem olyan tartós/ pigmentált már

A megromlott szemre, arca való termékek véleményem szerint “komolyabb baleseteket” okozhat, mint a szájtermékek. Hiszen amint felnyitunk egy terméket azonnal kerülhetnek bele baktériumok, sokszor krémekbe, alapozókba kézzel nyúlunk bele stb, és ha egy termékben ezek felgyülemlenek, kialakulhat pattanás, bőrpír, irritáció, akár kötőhártya gyulladás is. Szerencsére az a tapasztalatom, Hogy sok termék elfogy a lejárati időn belül. És hogyan kerüljük el a romlott kozmetikumok felhalmozását? Hónapok óta majdnem mindenből csak egyet tartok itthon (egy tusfürdő, egy fogkrém, egy kézkrém stb.). Az egyik legjobb tippem az, hogy nem szabad mindent felbontani azonnal! Néha próbára teszi a kitartásunkat és akaraterőnket, de valamit valamiért. Nevezz ki egy polcot/ fiókot, ahová az újdonságokat gyűjtöd, így könnyebben átlátod majd a következő bevásárlás előtt, hogy mire van szükséged. Ha ezeket a kis trükköket alkalmazod majd sokkal kevesebb termék fog megromlani, és nem fogod rosszul érezni magad amiatt, hogy ez csak felesleges pénzkidobás volt. Összegzésképp azt mondanám, hogy igen, érdemes figyelni a kis tégelyt a termékek oldalán. Ha pedig nem tudjuk megjegyezni mikor nyitottuk ki, akkor rá lehet írni. Bármilyen rövidnek is tűnik az a pár hónap, valójában nem az, úgyhogy igenis ki kell dobni az adott dolgot, ha már nagyon túlléptük azt a felhasználási időt. Figyeljetek oda, mert nem éri meg kockáztatni a bőrünk, vagy a szemünk épségét!

Ha tetszett a poszt dobj egy lájkot! Kommentben vagy üzenetben pedig várom a kérdéseiteket, kéréseiteket és véleményeteket! Illetve kövesd a blog Instagram oldalát a további tartalmakért!   



This post first appeared on Blog In Progress, please read the originial post: here

Share the post

Mit tegyél, ha lejárt a szavatossági idő

×

Subscribe to Blog In Progress

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×