Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

MÜSİAD’dan İş Dünyasına Çağrı: Yeni Ekonomik Hikâyeyi Birlikte Yazalım!

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD), Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’le 2015 yılını değerlendirmek ve 2016 beklentilerini konuşmak üzere Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı düzenledi.

Toplantıda, üyelerinin yüzde 64’ünün 2016 ekonomisinin olumlu geçeceğini öngördüğü anket sonuçlarını açıklayan MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, “MÜSİAD olarak, hiç bir ayırım yapmadan, tüm iş dünyasına ve kamu kuruluşlarına çağrı yapıyoruz. Gelin, yüzde 64 ile yetinmeyelim, olumlu algıyı yüzde 100’e çıkarmak ve başarıya ulaşmak için hep birlikte daha fazla çalışalım. Sanayimizi ve üretimimizi güçlendirelim, ayağa kaldıralım. Ekonomimizin “yeni hikâyesini” birlikte yazalım. MÜSİAD olarak bu hikâyeye ortak olmaya ve öncülük etmeye hazırız ve elimizi taşın altında tutmaya devam ediyoruz. Bu konudaki çalışmalarımızı ilerleyen günlerde kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

11.000’i aşan üyesi ve 46.000 üye işletmesiyle, yurtiçinde 86, yurtdışında 65 farklı ülkede 168 irtibat noktasıyla, 25 yılı geride bırakan MÜSİAD, her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı’nı Ankara Rixos Otel’de, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in katılımıyla düzenledi.

2015 yılının ekonomik olarak değerlendirildiği ve 2016 beklenti ile öngörülerinin konuşulduğu toplantı öncesi MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek basın açıklaması yaptı. MÜSİAD’ın iş dünyasına birlik çağrısı yaptığı toplantıda, MÜSİAD üyeleri arasında yapılan anket sonuçları da açıklandı.

“MÜSİAD İşimizi Kolaylaştırdı”

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Sultanahmet'te meydana gelen terör saldırısına ilişkin, "Terör hiçbir şekilde amacına ulaşamayacak. Hangi ölçekte olursa olsun, nereden gelirse gelsin, terörle mücadeleye sonuna kadar devam edeceğiz. Bu konuda en ufak bir tereddüt yok" dedi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, MÜSİAD Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı'nda, dünya ve Türkiye ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye ve dünya ekonomisinin kolay olmayan bir süreçten geçtiğini dile getiren Şimşek, "Bir taraftan bir dönemin kapanışı söz konusu. Yani ABD Merkez Bankası (Fed) faiz artımına başlamış, bir anlamda küresel para politikasındaki normalleşmenin ilk ayağı başlatılmış oluyor. Bunun getirdiği tabii ki etkiler var. Bir taraftan uzun yıllardır, 30-40 yıldır yüzde 10 civarında veya üstünde büyüyen Çin’de bir yeniden dengelenme, bir yavaşlama süreci var. Bunun getirdiği sarsıntılar var, emtia fiyatları üzerindeki etkisi var" dedi.

Yaşanan küresel krizi Türkiye’nin etkili bir yol haritası olduğu için fırsata çevireceğini, yapısal reformlarla sınıf atlayacağını söyleyen Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Türkiye’nin ekonomik geleceği için sihirli sözcük “reform”dur. Gelişmiş ülkelerle arayı hızla kapatıyoruz. Kim ne derse desin Türkiye büyük kazanımlar elde etti. Yol haritamız ve reform paketimizle fırsatları değerlendireceğiz ve gelişmiş ülke seviyesine geleceğiz. Türkiye önceliklerini iyi belirledi. MÜSİAD 64. Hükümetten beklentileriyle ilgili çok detaylı bir çalışma hazırladı ve bizim işimizi kolaylaştırdı. MÜSİAD’ın beklentileri ve bizim önceliklerimiz tamamıyla örtüşüyor."This post first appeared on Girişim Haber - Girişimcilerin Haber Kaynağı, please read the originial post: here

Share the post

MÜSİAD’dan İş Dünyasına Çağrı: Yeni Ekonomik Hikâyeyi Birlikte Yazalım!

×

Subscribe to Girişim Haber - Girişimcilerin Haber Kaynağı

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×