Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Yerli Yolcu Uçağı Projesi'nin Girişimcisi SNC'den NASA Başarısı!

Yerli Yolcu Uçağı Projesi'yle Türkiye'de tanınan Eren ve Fatih Özmen çiftinin sahip olduğu Sierra Nevada Corporation (SNC), NASA'dan çok önemli bir projeyi alma başarısı gösterdi. SNC tarafından geliştirilen uzay mekiği Uluslararası Uzay İstasyonu'na seferler yaparak yük taşıyacak. Proje 2024'e kadar devam edecek. Uzaya yapılacak her bir uçuşta toplam 5 bin 500 kilogram kargo taşınacak.

SNC firması, uzayda çeşitli araştırmaları yürüten Uluslararası Uzay İstasyonuna (ISS) kargo teslimatı, iade ve boşaltım hizmetlerinin sağlanması işinin yüklenicisi seçildi. NASA'nın SNC'yi seçmesiyle birlikte, 2024 yılına dek ABD'nin kargo Uluslararası Uzay İstasyonuna (ISS) erişimi ve kargo teslimatında kullanılacak uzay araçlarının tekrar kullanıma uygunluğu ve piste iniş yapma imkânı da sağlanmış olacak.

Sierra Nevada Corporation'ın Başkanı Eren Özmen, ABD'nin bu kritik önem taşıyan programı için NASA'nın SNC'yi seçmiş olmasından onur duyduklarını dile getirerek, "Böylesine büyük bir yarışta, SNC'ye duyulan güvenin bu şekilde gösterilmesi gerçekten göğsümüzü kabarttı; Dream Chaser uzay aracının muazzam özelliklerini tüm dünyaya başarılı bir şekilde göstermek için sabırsızlanıyoruz. SNC'nin bu ihaleyi kazanması hepimiz için bir Amerikan Rüyasının gerçekleşmesi anlamına gelmekte. CRS2 ihalesine destek vererek bu ehemmiyetli projenin önemini takdir ettikleri için NASA'ya, İdareye ve Kongreye teşekkürlerimizi sunuyoruz." ifadelerini kullandı.

SNC, NASA geliştirme ve uzay mekiği alanındaki 40 yılı aşkın mirasından yola çıkarak, altı yılı NASA'nın Ticari Mürettebat Programı kapsamında olmak üzere, 10 yılı aşkın bir süredir geliştirilmekte olan, yeniden kullanıma uygun Dream Chaser uzay aracının sahibi ve ana işleticisi konumunda.This post first appeared on Girişim Haber - Girişimcilerin Haber Kaynağı, please read the originial post: here

Share the post

Yerli Yolcu Uçağı Projesi'nin Girişimcisi SNC'den NASA Başarısı!

×

Subscribe to Girişim Haber - Girişimcilerin Haber Kaynağı

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×