Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Arıcılık Sektöründe KOSGEB Destekli İnovasyon: Yüksek Proteinli Arı Keki!

Tekirdağ, Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Devrim OskayKOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Desteği ile GDO içermeyen, yüksek proteinli arı keki üretti. 

Tekirdağ, Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Devrim OskayKOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Desteği ile GDO içermeyen, yüksek proteinli arı keki üretti. Arı keki, arıcılık sektöründe doğada nektar ve polenin kısıtlı olduğu dönemlerde, kolonide polen ve bal stoklarının yetersiz olduğu durumlarda bal arısı kolonilerinin beslenmesi amacıyla kullanılıyor.

KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Tekirdağ’da Arıcılık üzerine yaptığı çalışmalar ile ulusal ve uluslararası kamuoyunda ses getiren Yrd. Doç. Dr. Devrim Oskay’ın işletmesini ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında Yrd. Doç. Dr. Devrim Oskay, KOSGEB’e sundukları Ar-Ge İnovasyon Projesi olan “Yüksek Protein Oranına Sahip Arı Keki Geliştirilmesi” projesinin tüm süreçlerini KOSGEB Başkanı Recep Biçer’e anlattı.

Oksay, ürettikleri ürünün yurtiçi ve yurtdışındaki fuarlarda gerçekleştirdikleri tanıtımlarda çok fazla talep gördüğünü belirterek, ürünün ticarileşmesi için KOSGEB’e ikinci kez sundukları KOSGEB Endüstriyel Uygulama Projesi kapsamında seri üretime başlayacaklarını söyledi.

Doç. Dr. Oskay, Üniversite içerisinde küçük bir laboratuvarda başladıkları bu çalışmanın KOSGEB sayesinde uluslararası bir çalışmaya dönüştüğünü belirterek, yurtdışından özellikle Amerika ve Porto Riko’da bulunan üniversiteler de aynı çalışmaları yapan bilim adamlarının da işletmelerini ziyaret ettiklerini dile getirdi. İçeriği itibarıyla dünya da eşi olmayan bu ürünün satışlarının da çok iyi gittiğini belirten öğretim görevlisi bu başarıya KOSGEB destekleri sayesinde ulaştıklarını, bu nedenle KOSGEB’e şükran duyduklarını söyledi.

KOSGEB Başkanı Recep BİÇER ise, Kamu Üniversite Sanayi İşbirliğinin güzel bir örneği olan bu işletme için başarılar dileyerek, böyle çalışmalardan dolayı kurum olarak da gurur duyduklarını ifade etti.

Yüksek Protein Oranına Sahip Arı Keki Geliştirilmesi” projesi hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.proteinliarikeki.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.This post first appeared on Girişim Haber - Girişimcilerin Haber Kaynağı, please read the originial post: here

Share the post

Arıcılık Sektöründe KOSGEB Destekli İnovasyon: Yüksek Proteinli Arı Keki!

×

Subscribe to Girişim Haber - Girişimcilerin Haber Kaynağı

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×