Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

TEKNOFEST Teknoloji Yarışması'nın Başvuruları Devam Ediyor!

TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin en önemli ayağını oluşturan "Teknoloji Yarışmaları"nın başvuruları devam ediyor. Son başvuru tarihi 1 Nisan 2018.

Havacılıktan otomotive, su altı araçlarından alternatif enerjiye uzanan geniş bir spektrumda düzenlenen teknoloji yarışmaları ile, Türkiye’de gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusuna ilgilerini artırmak ve bu alanda çalışan gençlerin desteklenmesi hedefleniyor.

Bu hedef doğrultusunda somut çalışmaların ortaya çıkarılması amacıyla, teknoloji yarışmaları kapsamında her bir takımın yarışacakları kategorinin şartnamesinde belirtilen görevi yerine getirmek üzere istenen teknolojik donanımı (İHA, roket, insansız su altı aracı, vb.) tasarlayıp üretmesi bekleniyor.

Teknoloji yarışmalarına başvurular Aralık 2017 itibarıyla açıldı. Yarışma kategorilerinde belirtilen görevlerin gerektirdiği teknik bilgi ve becerilere sahip olan takımlar, yarışmalarda yer almaya hak kazanacak. Başvuru kabul edilen ve duyurulacak listede yer alan ekiplere, TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Danışma Kurulu tarafından hazırlık süresi boyunca söz konusu kategoride istenen görevi tamamlamak için ihtiyaç duyacakları malzeme ve teknik danışmanlık desteği sağlanacak.

Destekleri almaya hak kazanan ekiplerin, Temmuz 2018 tarihinde ara değerlendirme raporu sunmaları ve ara dönemde kendilerine belirtilecek olan eksikleri festival tarihine kadar tamamlamaları gerekiyor.

TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları'nın Kategorileri

 1. İha Destekli İnsansız Kara Aracı Yarışması
 2. İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması
 3. İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması
 4. Robotaksi Yarışması
 5. Robotik Fetih 1453 Yarışması
 6. Roket Yarışması
 7. Savaşan İha Yarışması
 8. İnsansız Hava Aracı Yarışması
 9. Havalimanı Sistemleri Iot Uygulamaları Yarışması
 10. Model Uydu Yarışması
 11. Yapay Zeka Yarışması
 12. Sürü İha Yarışması​

Unutmayın, 12 farklı kategoride başvuru alacak yarışmanın son başvuru tarihi 1 Nisan 2018.

TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.teknofestistanbul.org/teknolojiyarismalari web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.This post first appeared on Girişim Haber - Girişimcilerin Haber Kaynağı, please read the originial post: here

Share the post

TEKNOFEST Teknoloji Yarışması'nın Başvuruları Devam Ediyor!

×

Subscribe to Girişim Haber - Girişimcilerin Haber Kaynağı

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×