Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Innogate Programı Başvuru Almaya Devam Ediyor, Kaçırmayın!

İTÜ ARI Teknokent’in liderliğinde, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın verdiği destekle gerçekleştirilen ve yerli teknoloji firmaların, uluslararası pazarlarda satış yapmalarını hedefleyen Innogate Uluslararası Girişim Hızlandırma Programı’nın başvuruları devam ediyor. 

Innogate Programı kapsamında seçilen firmalar eğitimin ilk aşaması olan İstanbul ayağında; ABD pazarına giriş stratejileri, pazar araştırması, ürünün rekabetçi avantajlarını konumlandırma, fiyatlandırma ve iş modeli gibi pek çok konuyu kapsayan 2 aylık yoğun ve kapsamlı bir programına dâhil oluyor.

Programın İstanbul’daki eğitim ve ABD pazarına hazırlık dönemini başarıyla tamamlayan firmalar, San Francisco ve New York’ta uluslararası yatırımcılar, mentorlar ve diğer girişimcilerle bir araya geliyor. Birebir sonuç odaklı ve yoğun ilerleyen 6 aylık program süresince firmalar sektörlerine yönelik birçok bağlantıya ulaşırken; müşteri, partner ve distribütör adayları ile ilişkilerini geliştiriyor.

ABD Pazarına Girişi Hızlandırıyor

2014 yılından bu yana gerçekleştirilen ve 40 firmayı ABD’ye götüren Innogate Programı kapsamında seçilen firmalar, İTÜ ARI Teknokent’in tecrübesi ve denenmiş yöntemleri ile deneme-yanılma süresini kısaltıyor. Innogate, hedefe yönelik atılan adımlar ve kurulan doğru bağlantılar sayesinde kapıları kolay açmasının yanı sıra, ABD pazarına girişte ihtiyaç duyulan hizmetlere maliyetinin çok altında ulaştırıyor.

Growth Partner Modeli ile Sürdürülebilirlik Sağlıyor

Farklı alanlarda uzman, pazarın doğasını bilen ve pazarın içinden kişiler Growth Partner Modeli ile Innogate firmalarıyla beraber çalışarak, firmaların ABD pazarında başarılı ve sürdürülebilir faaliyetler yürütebilmesi için çözümler üretiyor.

Türkiye’nin Teknoloji Üretimine Katkı Sunuyor

Türkiye’nin girişimcilik ve teknoloji üretim ekosistemine büyük katkı sağlayan Innogate Programı, yerli firmaların üretimlerini Türkiye’de yapmalarını, AR-GE ve temel kaynaklarını burada geliştirmelerini sağlıyor. Bu sayede programın, Türkiye’de geliştirilen projelerin satış ve pazarlamalarını Amerika pazarına taşımasıyla ülke ihracatına da önemli fayda sağlaması hedefleniyor.

Innogate Programı’na katılmak ve ABD pazarındaki potansiyelini görmek isteyen firmaların www.innogate.org adresinden programa başvurmaları bekleniyor.

Haberimizİ tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.



This post first appeared on Girişim Haber - Girişimcilerin Haber Kaynağı, please read the originial post: here

Share the post

Innogate Programı Başvuru Almaya Devam Ediyor, Kaçırmayın!

×

Subscribe to Girişim Haber - Girişimcilerin Haber Kaynağı

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×