Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Ufuk2020 Programı Yasal ve Finansal Konular Kılavuzu Yayında!

Ufuk2020 Programı başvuru ve Proje yürütme süreçlerinde karşılaşılan yasal ve mali kural, süreç ve detaylara ilişkin Türkiye'deki paydaşların bilgi seviyelerini artırmayı ve dahil olunan projelerin minimum hatayla sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olmayı amaçlayan Ufuk2020 Yasal ve Finansal Konular Kılavuzu yayımlandı. 

“Türkiye Araştırma Alanı Paydaşlarının Ufuk2020 Proje Geliştirme Kapasitesinin Güçlendirilmesi (TurkeyinH2020)” Projesi kapsamında Ufuk2020 Yasal ve Finansal Konular Kılavuzu yayımlandı. 

TÜBİTAK tarafından IPA II. Bileşeni altında desteklenmekte olan ve Türk araştırmacıları ile sanayi temsilcilerinin AB Çerçeve Programları’na (Ufuk2020) katılımının artırılmasını hedefleyen Proje, Eylül 2015 tarihinden itibaren uygulamaya sokulmuş durumda. 27 ay sürecek ve Aralık 2017 tarihinde tamamlanması öngörülen Proje'nin temel faaliyetleri arasında Bilgi Çoğaltıcıları Sistemi ile KOBİ Danışmanlık Sisteminin kurulması, Fikrî Mülkiyet Hakları Yardım Masasının Oluşturulması ile Bilgilendirme ve Ağ Oluşturma Faaliyetleri gibi başlıklar yer alıyor.

Bu bağlamda ilgili kılavuz, Ufuk2020 Programı’na proje başvurusu yapmayı planlayanlar, hâlihazırda proje başvurusunu yapmış değerlendirme sonucunu bekleyenler ve proje başvurusu başarılı olup proje yürütmeye başlayan tüm paydaşlar için faydalı bilgiler içeriyor. Kılavuzda yer alan bilgiler Ufuk2020 Programı Açıklamalı Örnek Hibe Sözleşmesi'nde (AMGA) aktarılan bilgilerin kapsamlı bir özeti niteliğinde olup her halükarda temel referans noktasının bahsekonu AMGA olduğu unutulmamalı. 

Yayımlanan kılavuzun İngilizce versiyonuna linkten erişilebilir. Kılavuzun Türkçe versiyonunun da Aralık ayı içinde yayımlanması öngörülüyor. Süreç linkten takip edilebilir.

Ufuk2020 Programı ve yayınlanan klavuz hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz ufuk2020.org.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.This post first appeared on Girişim Haber - Girişimcilerin Haber Kaynağı, please read the originial post: here

Share the post

Ufuk2020 Programı Yasal ve Finansal Konular Kılavuzu Yayında!

×

Subscribe to Girişim Haber - Girişimcilerin Haber Kaynağı

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×