Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Müsteşar Demir: “Ana Fikrimiz Her İşte Yerlilik”

Türkiye'nin kamu güvenliği alanındaki ağ altyapısının ve bilgi güvenliğinin en üst seviyeye taşınmasının amaçlandığı MİLAT Projesi için sözleşme imzalandı. MİLAT projesi, savunma sanayinin önemli Ar-Ge projelerinden biri olarak değerlendiriliyor.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ile bilişim teknolojileri şirketi Argela arasında Yazılım Tanımlı Ağ Teknolojilerinin Geliştirilmesi (MİLAT) Projesi sözleşmesi imzalandı. Törende konuşan Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, "Müsteşarlık bünyesinde yürütülen projelerdeki ana fikirlerden birisi, yapılan her işte mutlaka yerlilik oranının artırılması gibi bir idealdir" dedi. Siber güvenlik konusunun Müsteşarlığın gündemindeki bir konu olduğunun altını çizen Demir, söz konusu projeyle milli siber güvenlik politikalarının uygulanmasının sağlanabileceğine işaret etti.

Türkiye'de mobil teknolojilerin geleceğini şekillendirecek gelişmeler ve bu alandaki işbirliği olanaklarının tartışıldığı "4,5G'den 5G'ye geçiş ve Yerli Sanayinin Önemi Çalıştayı” ile "Yazılım Tanımlı Ağ (SDN) Teknolojilerinin Geliştirilmesi (MİLAT) Projesi" imza töreni SSM Nuri Demirağ Salonu'nda gerçekleştirildi.This post first appeared on Girişim Haber - Girişimcilerin Haber Kaynağı, please read the originial post: here

Share the post

Müsteşar Demir: “Ana Fikrimiz Her İşte Yerlilik”

×

Subscribe to Girişim Haber - Girişimcilerin Haber Kaynağı

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×