Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

14. TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) tarafından bu yıl 14.’sü düzenlenen “TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri”, FMV Işık Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

“Ülkemiz İnsanının Ortaya Çıkardığı Yenilikçi Ürünler Teşvik Edilmeli”

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım, 14. TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri'nde; “Dünyanın bilişim çağına girdiği bu dönemde, fikri mülkiyet sahipliği ve yenilikçiliğin son derece önem kazandığı bir dönemden geçiyoruz. Yaşanan bu süreçte ülkemizin de bu alanlarda söz sahibi olması, dünyada yaşanan gelişmelerden geri kalmaması ile birlikte katma değeri yüksek ürünlerin ve patent gelişmelerinin en yoğun yaşandığı elektronik sanayinde ülkemiz insanının ortaya çıkardığı yenilikçi ürünleri ödüllendirerek teşvik etmenizi takdirle karşılıyorum. Bu etkinliği organize edenleri, katılan tüm davetlileri, katılımcı firmaları ve ödüle layık görülen başarılı kurumları kutluyor, saygı ve selamlarımı iletiyorum” dedi.

“Sendromdan Kurtulmanın Çaesi İleri Teknolojilerde Katma Değer Üretmektir”

Ödül töreninin açış konuşmasını yapan Prof. Dr. Sıddık Yarman, TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri’nin artık gelenekselleştiğini ve sektör adına önemli bir teşvik unsuru olduğunu belirterek tüm katılımcıları kutladı.

Yarman; “Ülkemizin orta gelir sendromundan kurtulmasının en temel prensibi; ileri teknolojilerde katma değer üretmektir. Bu konularda katma değer sağlamak ise ciddi ürünler tasarlayıp, araştırmalar yapıp ve bu tasarımların prototiplerini ortaya koyup dünyaya tanıtmakla, bunların seri üretimini gerçekleştirmekle ve dünya pazarlarına bu ürünleri satmakla olur.” dedi ve konuşmasına devam etti.This post first appeared on Girişim Haber - Girişimcilerin Haber Kaynağı, please read the originial post: here

Share the post

14. TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri Sahiplerini Buldu!

×

Subscribe to Girişim Haber - Girişimcilerin Haber Kaynağı

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×