Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

5 Maddede, Nasıl Mutlu Müşteri Yaratırız?

Herhangi bir zamanda mutsuz bir müşteri görüşlerini Sosyal medya ve web aracılığıyla kitlelerle paylaşabilir ve işletmenizi olumsuz etkileyebilir. Bundan dolayı iyi bir müşteri deneyimi yaratmanız ve müşterilerle olan ilişkinizi sıcak tutmanız, işletmenizin büyümesi adına çok önemlidir.

Pisano Kurucu Ortağı Özkan Demir, 2016 yılında işletmeler için mutlu müşteri yaratmanın formülünü anlattı.

1. Sosyal Medyana Hakim Ol

Artık günümüz pazarlama dünyasında müşterilerin alım kararlarında, diğer müşterilerin ne düşündükleri oldukça önemli. Alış-veriş merkezlerine, restoranlara ve hatta tatile gitmeden evvel internette araştırma yapmadan dışarı adımını atmayan müşterilerle karşı karşıyayız. Çevrimiçi ortamda sizin hakkınızda ne söyleniyor mutlaka izleyin ve sağlam bir ekip ile her konuya profesyonel bir şekilde müdahale edin.

2. Deneyimin, Ürün ve Hizmetten Daha Önemli Olduğunu Unutma

Rekabete yenik düşmemek adına bugün artık markaların ürün ve hizmet sağlayıcısı olmanın ötesine geçerek, müşterileriyle farklı ve çeşitli boyutlarda ilişkiler kurmaları gerekiyor. Çok boyutlu bu yeni ekonominin adı “deneyim ekonomisi”. Çıktısı “deneyim” olan deneyim ekonomisi, ürün ve hizmeti kendi daha geniş çatısı altına çoktan aldı ve hatta deneyim, ürün ve hizmetin bir çıta üstüne çıktı. İşletmeler, müşterilerinin duygusal ve fiziksel beklentilerini anlayarak, bu beklentileri onların her bir duyusuna hitap edebilecek ölçüde karşılamayı ilk hedef olarak belirlemeli. Müşterinin kapıdan içeri girmesi ve çıkması arasındaki bu kritik sürecin her adımı planlanmış olmalı.This post first appeared on Girişim Haber - Girişimcilerin Haber Kaynağı, please read the originial post: here

Share the post

5 Maddede, Nasıl Mutlu Müşteri Yaratırız?

×

Subscribe to Girişim Haber - Girişimcilerin Haber Kaynağı

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×