Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Kamunun AR-GE ve Teknoloji Harcamaları İçin AR-GE Fonu Kuruluyor!

Varlık Fonu'ndan sonra yen Bir Fon Daha kuruluyor. Ağustos 2016'da kurulan Varlık Fonu'nun ardından bakanlık ve kamu kurum ve kuruluşlarının Ar-Ge harcamalarını tek elde toplamak için “Ar-Ge ve Teknoloji Özel Hesabı" adında yeni bir fon daha kuruluyor.

12 milyar lira büyüklüğü olması öngörülen “Ar-Ge ve Teknoloji Özel Hesabı" fonu ile bakanlık ve kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılan Ar-Ge harcamalarının tek elde toplanması planlanıyor.

Habertürk'ün haberine göre, büyüklüğü 12 milyar lira olması öngörülen Ar-Ge Fonu ile daha çok uydu, fırlatma rampası, yerli oto gibi kritik projelere ilişkin Ar-Ge çalışmaları finanse edilecek.

Ar-Ge kaynaklarının etkin kullanımı, tek elden planlanması, yönetilmesi ve izlenmesi için hayata geçecek fonun yönetimine ilişkin kararlar ise Başbakan başkanlığında kurulacak Bilim, Teknoloji ve Sanayi İcra Kurulu tarafından alınacak.

Ar-Ge fonuna ilişkin hesap, Sanayi Bakanlığı merkez muhasebe birimi nezdinde açılacak. Hesabın yönetimine yönelik işlemler, bakanlık tarafından yapılacak.

Hangi bakanlığın hangi projesine kaynak aktarılacağı ise Bilim, Teknoloji ve Sanayi İcra Kurulu tarafından belirlenecek.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.This post first appeared on Girişim Haber - Girişimcilerin Haber Kaynağı, please read the originial post: here

Share the post

Kamunun AR-GE ve Teknoloji Harcamaları İçin AR-GE Fonu Kuruluyor!

×

Subscribe to Girişim Haber - Girişimcilerin Haber Kaynağı

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×