Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

LGS İçin Günde Kaç Soru Çözülmeli?

LGS İçin Günde Kaç Soru Çözülmeli?

LGS için günde kaç soru çözülmeli, LGS’ye hazırlananlar günde kaç soru çözmeli, bir LGS öğrencisi günde kaç soru çözmeli, 2021 LGS öğrencisi günlük kaç soru çözmeli? Tüm bu soruların yanıtı videomuzda ve yazımızda!

LGS’ye Hazırlananlar Günde Kaç Soru Çözmeli?

LGS İçin Günlük Kaç Soru Çözmeliyim?

  • Her gün sınavda karşınıza çıkacak soru sayısı kadar soru çözmelisiniz. Bu sizin en alt limitiniz olmalı. LGS’de sözel bölümde 50, sayısal bölümde ise 40 soru olmak üzere 90 soru sorulmaktadır.
  • Konu çalışması yaptığınız bir günde, o konunun testlerini de mutlaka çözmelisiniz. Yani en alt limitiniz olan 90 sorunun üstüne, çalışılan konunun testlerini de ekleyerek ilerleyin. Bazı günler buna tekrar etmeniz gereken konuların testleri de eklenecek.
    En alt limit 90 soru + Çalışılan Konu Testleri + Tekrar Testleri
  • Böyle bir durumda günde 120 – 150 soru gibi miktar ortaya çıkıyor. Yani planlamadığınız bir durumla karşılaştığınız bir günde en az 90 soru, normal ve planınıza uyabildiğiniz bir günde en az 150 soru çözmenizde yarar var.
  • Ne kadar çok soru çözerseniz sınavda başarılı olma durumunuz o kadar artacaktır. Soruları gördükçe ve aşina oldukça sınava dair bir strateji geliştirerek hem sınav kaygınızı azalacak hem de kendinize olan güveninizi artıracaksınız.

Hepinize sağlık günler ve sınav yolculuğunuzda başarılar diliyoruz!

Daha fazla bilgi için Ders Koçu Youtube Kanalımıza göz attınız mı?

Bu yazı LGS İçin Günde Kaç Soru Çözülmeli? ilk olarak şu sitede yayınlanmıştır. Ders Koçu - Bilgi Platformu.Yazının kaynağı bu sitedir.This post first appeared on Ders Koçu - Bilgi Platformu, please read the originial post: here

Share the post

LGS İçin Günde Kaç Soru Çözülmeli?

×

Subscribe to Ders Koçu - Bilgi Platformu

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×