Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Koronavirüs sebebiyle alınan önlemler kapsamında 16 Mart 2020 tarihinde Okullar tatil edildi ve 23 Mart 2020 tarihi itibariyle de uzaktan eğitime geçildi. Uzaktan eğitimin süresinin uzatılıp uzatılmayacağı merak edilenler arasındaydı. Dün gerçekleştirilen toplantıda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aldıkları kararı kamuoyuna duyurdular.

Toplantıdan çıkan karar sonucunda uzaktan eğitim 30 Nisan 2020 Perşembe gününe kadar uzatıldı. Fakat 1 Mayıs 2020 Cuma gününün İşçi Bayramına denk gelmesi ve hafta sonunun da araya girmesiyle şu an için okulların açılış tarihi, 4 Mayıs 2020 olarak görülüyor.

Ziya Selçuk, yaz tatilinin iptal edilmesiyle ilgili soruya; “Yaz tatilinin iptal olup olmayacağı, bilimsel verilere dayanır. Şu an için bir şey söyleyemeyiz.” şeklinde yanıt verdi.

Bu yazı Okullar Ne Zaman Açılacak? ilk olarak şu sitede yayınlanmıştır. Ders Koçu - Bilgi Platformu.Yazının kaynağı bu sitedir.This post first appeared on Ders Koçu - Bilgi Platformu, please read the originial post: here

Share the post

Okullar Ne Zaman Açılacak?

×

Subscribe to Ders Koçu - Bilgi Platformu

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×