Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Mobilní telefon a internet

Nový Zéland je 3,4-krát větší než Česká republika a to tu nežije ani polovina lidí, kteří žijí v Česku. Dovedete si proto asi představit, že s touto hustotou osídlení tu pokrytí mobilním signálem je o něco horší. Počítejte s tím, že pokud budete objevovat přírodu, budete mimo dosah sítě často. Přesto vám novozélandská SIM karta výrazně usnadní život a vyplatí se ji pořídit bez ohledu na délku vašeho pobytu v zemi.

Na Novém Zélandu jsou 3 hlavní operátoři: Spark, 2degrees a Vodafone. Spark zároveň provozuje virtuálního operátora Skinny, který poskytuje předplacené služby. Nabídka tarifů je hodně podobná s tím, co znáte z Čech. Nabízejí se tzv. prepaid SIM karty, kdy si dobijete na účet kredit a následně ho čerpáte. Z kreditu si můžete také zaplatit měsíční předplacený tarif, který funguje podobně jako klasický tarif placený zpětně (Pay Monthly Plan). Další variantou je potom klasický měsíční tarif.

Tip: Některé mobilní telefony mohou být blokovány pro použití v mobilní síti na Novém Zélandu. Bez ohledu na to, od jakého operátora si plánujete pořídit SIM kartu, u Skinny si můžete ověřit, zda váš telefon bude na Novém Zélandu fungovat. Je to ověření orientační a bez záruky, ale v našem případě správně identifikovalo mobilní telefony, které na Zélandu nefungovaly.

Pánské trekové boty Asolo Trekker

Pokrytí

Z celkového pohledu nabízí nejlepší pokrytí Spark a tím pádem i Skinny, který využívá síť Sparku. O něco hůře jsou na tom 2degrees a Vodafone. Byli jsme už ale i na mnoha místech, kde se Spark nechytal a 2degrees či Vodafone vesele telefonovali. Pokud předem víte, v jaké oblasti se budete nejčastěji pohybovat (bydlet, pracovat atd.), ověřte si na webu jednotlivých operátorů, jak si stojí v dané lokalitě.

Předplacená karta

Co se ceny služeb týče, měsíční předplacený paušál, který zahrnuje 100 minut volání do všech sítí, neomezené textovky po Zélandu a Austrálii a 500 MB internetu stojí u Skinny 16 dolarů, u 2degrees i Vodafone potom jednotně 19 dolarů. U Sparku zaplatíte rovněž 19 dolarů, ale volné SMS a minuty nemůžete uplatit pro komunikaci s Austrálií. Naopak u něj máte v ceně premium předplatné Spotify a 1 GB wifi internetu denně (většinou dostupné v okolí jejich telefonních budek).
Cestovní pojištění Axa Assistance se slevou 50%

Tip: Pokud jste si cestovní pojištění na Zéland sjednali prostřednictvím našeho webu, napište nám a my vám doručíme zdarma kamkoliv po České republice předplacenou SIM kartu mobilního operátora Skinny či 2degrees dle vašich preferencí. Spolu se SIM kartou obdržíte i návodem, jak ji online dobít. Až na Zélandu vystoupíte z letiště, budete tak moci telefonovat a surfovat na internetu jako místní. SIM kartu doručujeme do 14 dní.

Tarif

Pokud plánujete na Zélandu žít dlouhodoběji, může vás vyjít levněji klasický tarif (Pay monthly plan), kdy vám faktury chodí zpětně po konci účtovacího období. V této kategorii jednoznačně svou nabídkou vítězí 2degrees s cenou 30 dolarů za 1 GB internetu, 300 minut do všech sítí na Zélandu i v Austrálii a neomezené SMS po Zélandu i v Austrálii. Za stejný tarif zaplatíte u Vodafone o 10 dolarů více. Celkem 40 dolarů zaplatíte i u Sparku, ale navíc nebudete moci volné minuty a SMS využít pro komunikaci s Austrálií. Naopak v ceně je opět premium předplatné Spotify a 1 GB wifi internetu denně (většinou dostupné v okolí jejich telefonních budek).

Výše uvedené se týká tarifů bez závazku, neboť nepředpokládáme, že byste se chtěli před příletem nebo bezprostředně po příletu na Zéland zavázat mobilnímu operátorovi na 24 měsíců.

Ostatní

Následující srovnání už začíná být trochu subjektivní, takže tento odstavec berte prosím pouze jako naše osobní zkušenosti a názory: Co se funkčnosti sítě a zákaznické podpory týče, nejspokojenější jsme byli u 2degrees, který v roce 2016 také získal ocenění za nejspokojenější tarifní zákazníky. Stejnou cenu pro předplacené zákazníky získal Skinny. Nejhorší pro nás bylo řešit případný problém se Sparkem, kterému jsme se nebyli schopni v minulosti opakovaně dovolat na zákaznickou linku, protože byla přetížená. Od Vodafonu jsme měli po příjezdu internet v tabletu a v Aucklandu nám služba ne vždy fungovala spolehlivě.

Shrnutí

Abychom to shrnuli, pokud chcete předplacenou kartu, doporučovali bychom Vám pořídit si Skinny, který nabízí nejlepší pokrytí a cenu. Variantou číslo dvě by potom byl 2degrees. Pokud chcete Pay Monthly Plan, dobrou volbou je 2degrees, který má slušné pokrytí, velmi dobrou zákaznickou linku a nejnižší cenu.

Příspěvek Mobilní telefon a internet pochází z CZECHKiwis.czThis post first appeared on CZECHKiwis.cz, please read the originial post: here

Share the post

Mobilní telefon a internet

×

Subscribe to Czechkiwis.cz

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×