Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Jedu na NZ žít a pracovat: Co zařídit po příletu

Vítejte na Novém Zélandu. Přinášíme vám přehled prvních kroků, které byste měli podniknout, abyste váš start working holidays nebo pracovního života na Novém Zélandu zahrnoval minimum starostí.

Krok 1: Bankovní účet

Založení bankovního účtu není až tak lehký proces, jak by se na první pohled zdálo. Banky totiž při založení účtu vyžadují tzv. proof of address, tedy doklad vaší adresy. To může být v začátcích poměrně obtížné, protože obvykle bydlíte na Novém Zélandu v dočasném ubytování. V článku Založení bankovního účtu přinášíme tipy, jak získat proof of address, který banky akceptují. Zároveň v něm představujeme novozélandské banky a postup založení bankovního účtu u jednotlivých bank.

Krok 2: Žádost o daňové číslo IRD

Bez IRD čísla výplatu nedostanete a pokud ano, tak zdaněnou daní ve výši 45 %. Předtím než žádáte o IRD číslo, musíte mít založený plně funkční bankovní účet. Detailní postup, jak o IRD zažádat naleznete v našem článku IRD: Jak požádat o daňové číslo.

Krok 3: Mobilní telefon a internet

Cestovní pojištění Axa Assistance se slevou 50%

S telefonem a mobilním internetem jde všechno zařizování podstatně lépe. Přečtěte si náš článek Mobilní telefon a internet, ve kterém představujeme novozélandské mobilní operátory a jejich nabídku. Ti z vás, kdo si prostřednictvím CZECHKiwis.cz sjednali pojištění již mají vyřešeno, protože s novozélandskou SIM kartou na Zéland přiletěli.

Krok 4: Auto

Někdy máme pocit, že na Novém Zélandu je více aut než obyvatel. Auto má skoro každý a tomu odpovídá i kvalita veřejné dopravy. Pokud chcete objevovat přírodní krásy Nového Zélandu, bez auta to jde komplikovaně. Tipy, kde Hledat nové auto a na co si dát při koupi pozor, najdete v našem článku Nákup auta na Zélandu.

Další tipy

Seznamte se s místními a krajany

Ubytování

Pokud hledáte sdílené ubytování, můžete kromě řady skupin na sociálních sítích využít některý z následujících webů: Trademe Flatmates Wanted, NZ Flatmates, Easy Roommate a graficky ne úplně vydařený Flat Finder.

Pokud si chcete pronajmout dům či byt jen pro sebe, dobrou nabídku najdete na Trademe. Další rady a tipy na téma pronájem již brzy přineseme v článku Pronájem bytu nebo domu.

Pokud plánujete na začátku cestovat, přečtěte si náš článek Ubytování na cestách.
Pánské trekové boty Asolo Trekker

Práce

Naše rada zní, pokud nemusíte, do práce nespěchejte. Alespoň ne do té, která by mohla být trvalejšího charakteru. Potkali jsme se s řadou Čechů, kteří přijeli na working holidays a okamžitě začali hledat práci. Našli ji a zůstali v ní celý rok. No a díky / kvůli tomu začali teprve před koncem svých working holiday víz cestovat a poznávat krásy Nového Zélandu. Stejné zážitky nám popisovalo i mnoho Čechů, kteří na Zéland přijeli na pracovní víza. Většinou zmiňovali, že kdyby mohli něco změnit, tak by určitě nastoupili do práce později a před nástupem do práce více cestovali, protože potom už neměli tolik volného času.

Kde hledat práci?

Na internetu můžete hledat podle typu práce například:

  • na serverech FarmSource, Trademe Jobs, Jobify, MyJobSpace, New Kiwis, Seek, Seasonal Jobs, Seasonal Work, Work Here, Workpool nebo
  • webech pracovních agentur – např. Adecco, Hudson, Hays, Kinetic, Kelly, Madison, Manpower, Randstad a podobně.

Občas se nabídka práce objeví na některé ze skupin Čechů na NZ na sociálních sítích. Asi největší zaměřená na Working Holidays se jmenuje Nový Zéland Working Holiday.

Nepotřebujete vydělávat peníze, ale chcete dělat něco smysluplného? Pak můžete hlídat maják, kemp nebo kroužkovat ptáky s DOC. Jen pozor, některé aktivity vyžadují finanční příspěvek od dobrovolníka, informaci najdete u konkrétní aktivity. Většinou máte při dobrovolničení pro DOC nárok na ubytování zdarma.

Pokud máte zájem pracovat za byt a stravu, zkuste WWOOF.

Příspěvek Jedu na NZ žít a pracovat: Co zařídit po příletu pochází z CZECHKiwis.czThis post first appeared on CZECHKiwis.cz, please read the originial post: here

Share the post

Jedu na NZ žít a pracovat: Co zařídit po příletu

×

Subscribe to Czechkiwis.cz

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×