Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

PyeongChang Korail Pass dla kibiców wybierających się na Zimową Olimpiadę

9 lutego przyszłego roku w południowokoreańskim PyeongChang rozpoczną się XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Z tej okazji koreańskie ministerstwo Kultury, Sportu i Turystyki, Korea Tourism Organization i Visit Korea Committee przygotowały interesującą propozycję dla kibiców z całego świata.

Pięciodniowe i siedmiodniowe bilety sieciowe Pyeongchang Korail Pass, bo o nich tu mowa, uprawniają do podróży po Korei większością pociągów – w tym kolejami dużych prędkości, KTX. Bilety, uprawniające do podróży w okresie od 1 lutego do 25 marca 2018 r., można rezerwować już teraz. Cena 5-dniowego i 7-dniowego PyeongChang Korail Pass to odpowiednio 168 000 i 195 000 KRW (czyli około 156 i 181 USD). Istnieje możliwość zakupu biletu ze zniżką dla dzieci w wieku 4-12 lat, młodzieży do 25 roku życia i studentów (pod warunkiem posiadania karty ISIC) oraz podróżujących wspólnie grup liczących od 2 do 5 osób. Biorąc pod uwagę regularne ceny biletów, PyeongChang Korail Pass jest interesującą propozycją dla podróżnych którzy planują w krótkim czasie więcej niż dwa przejazdy pociągami KTX.

PyeongChang Korail Pass w formie pamiątkowej plastikowej karty. Źródło

PyeongChang Korail Pass można już teraz kupić na stronie internetowej koreańskich kolei. Szczegółowe instrukcje odnośnie zakupu na obrazku poniżej. Osoby, które zarezerwują bilet do 10 stycznia przyszłego roku, po przylocie do Korei będą mogły odebrać go w formie plastikowej pamiątkowej karty; po doładowaniu odpowiednią kwotą, będzie ją można również wykorzystywać jako kartę transportową podczas przejazdów komunikacją miejską. W przypadku późniejszej rezerwacji (sprzedaż trwa do 31 stycznia), bilet należy wydrukować przed wyjazdem z kraju i zabrać ze sobą do Korei.

Instrukcja zakupu PyeongChang Korail Pass. Źródło

Należy pamiętać, że posiadanie karty to nie wszystko – przed każdą podróżą należy dodatkowo zarezerwować miejsce w pociągu. W przypadku przejazdu klasą ekonomiczną, dla posiadaczy PyeongChang Korail Pass miejscówki są bezpłatne; wybierając miejscówkę w pierwszej klasie należy natomiast dopłacić połowę jej regularnej ceny. Rezerwacji miejscówek można dokonywać przez Internet, po zalogowaniu się do swojego konta PyeongChang Korail Pass – szczegółowe wytyczne na obrazku poniżej. Warto się pospieszyć, bo chętnych na podróż może być wielu – szczególnie w dniach 14-18 lutego, kiedy w Korei Południowej obchodzony będzie Lunarny Nowy Rok, Seollal. Jeśli miejsca siedzące w danym pociągu są już niedostępne, przed podróżą można zapytać na stacji o bilety na miejsca stojące.

Instrukcja rezerwacji miejsca w pociągu. Źródło

Uwaga! PyeongChang Korail Pass uprawnia do przejazdu większością pociągów, ale nie wszystkimi. Ofertą nie są objęte pociągi Airport Railroad (AREX), Super Rapid Train (SRT), metro i pociągi turystyczne. Nie należy też zapominać, że bilet jest przypisany do osoby, więc podróżując trzeba mieć ze sobą paszport, którego numer podano przy zakupie. Wymagane jest również posiadanie fizycznego biletu (plastikowej karty lub wydruku), miejscówki, a w przypadku korzystania ze zniżki dla młodzieży i studentów – także karty ISIC. Osoby, które zarezerwują PyeongChang Korail Pass do 10 stycznia przyszłego roku, wraz z plastikową kartą otrzymają również zestaw voucherów na bezpłatne wycieczki po niektórych koreańskich miastach oraz liczne kupony zniżkowe. Pełną listę dodatkowych korzyści dla posiadaczy karty PyeongChang Korail Pass, a także szczegółowe informacje na temat oferty (w języku angielskim) znajdziecie na stronie internetowej koreańskich kolei.

Czy ktoś z Was wybiera się na Igrzyska?This post first appeared on Polak W Seulu, please read the originial post: here

Share the post

PyeongChang Korail Pass dla kibiców wybierających się na Zimową Olimpiadę

×

Subscribe to Polak W Seulu

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×