Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Ubezpieczenia na Gewerbe

Firma w Niemczech a ubezpieczenie

Czy osoby prowadzące GEWERBE czyli jednoosobową działalność w Niemczech mają obowiązek ubezpieczenia w Niemczech?
W Niemczech nie istnieje instytucją będąca odpowiednikiem polskiego ZUSu, jednak osoby samozatrudnione, czyli prowadzące działalność na terenie Niemiec mają obowiązek ubezpieczenia zdrowotnego.
Pozwala ono na leczenie stacjonarne w szpitalu lub ambulatoryjne u lekarza na terenie Niemiec. Kto zarejestrował firmę w Niemczech może wybrać pomiędzy państwowym a prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym. Nie można jednak zapomnieć, że inne ubezpieczenia np. wypadkowe, emerytalne, odpowiedzialności cywilnej, prawnej czy zabezpieczające niezdolność do pracy, chociaż nie są obowiązkowe, stanowią podstawowe zabezpieczenie dla osób samozatrudnionych.
Zwykłe złamanie ręki bądź nawet palca, może uniemożliwić nam zdolność wykonywania swoich obowiązków jako przedsiębiorcy i prowadzić do braku dochodu przez dłuższy okres czasu, a tym samym zwiększa się ryzyko problemów finansowych.Nie otrzymamy też żadnej pomocy jeżeli przez dłuższy czas nie będziemy zdolni do pracy.

Podstawowa składka ubezpieczenia wypadkowego to koszt już od 1 € dziennie, składka może również w pełni zostać odpisana od podatku.

Kontakt

Agnieszka Adamczuk

+49 15226254230
[email protected]


This post first appeared on Ubezpieczenia W Niemczech, please read the originial post: here

Share the post

Ubezpieczenia na Gewerbe

×

Subscribe to Ubezpieczenia W Niemczech

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×