Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Zakładowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

§823 Kodeksu Cywilnego, który mówi, że każdy poszkodowany ma prawo roszczenia rekompensaty za powstałą szkodę.
Zakładowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej - Betriebshaftpflichtversicherung, zabezpiecza Gewerbe przed ewentualnymi skutkami finansowymi, powstałymi w wyniku działalności operacyjnej firmy.
Przy czym nie ma znaczenia czy szkoda została przez samego przedsiębiorcę czy też przez pracownika. Co więcej pracownicy, są tak samo zabezpieczeni w momencie, gdy spowodują szkodę jak i sam przedsiębiorca. Ewentualne powstałe szkody zostaną pokryte przez
Betriebshaftpflichtversicherung jeżeli nie zostałe one oczywiście spowodowane z umyślnym zamiarem.
Nakłady finansowe jakie mogą powstać przy naprawie powstałych szkód, mogą niepotrzebnie nadwyrężyć budżet fimy, przy czym przy braku ubezpieczenia przedsiębioraca musi liczyć sie z tym iż koszty naprawy szkód będzie musiał pokryć prywatnie, nawet jeśli szkody zostaną spowodowane przez pracownika.
Przy wiekszych sumach jakie muszą być wydane na pokrycie szkody, szybko mona popaść w finansową ruinę, co prowadzi do prywatnego jak i zakładowego ogłoszenia upadłości.

Przy otwieraniu działaności, warto pamiętać, iż zawarcie takiego ubezpieczenia należy zawrzeć w pierwszym roku założenia Gewerby w Niemczech, w przeciwnym wypadku ubezpieczalnia może odrzucić wniosek prośby o ubezpieczenie zakładowe, jak i w momencie już zgłoszonych szkód, ubezpieczalnia sprawdza początkowo możliwość ubezpieczenia.

Warto więc nie czekać a działać i uchronić się od niepotrzebnych wydatków finansowych.

Doradzamy przedsiębiorcom w jaki sposób uchronić się od ewentualnych zagrożeń, jakie może spotkać nasze przedsiębiorstwo i jego pracowników.

Nasze kilkuletnie doświadczenie z różnego rodzaju polskimi przedisiębiorcami na Niemieckim rynku umożliwi Ci uniknięcie typowych błędów popełnianych z powodu niewiedzy w tym temacie.

Możesz skontaktować sie meilowo -  [email protected] lub telefonicznie:
Agnieszka Adamczuk   +49 152 26 25 42 30

www.ubezpieczenia-saarland.com


This post first appeared on Ubezpieczenia W Niemczech, please read the originial post: here

Share the post

Zakładowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

×

Subscribe to Ubezpieczenia W Niemczech

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×