Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Günlük Kiralık Daire: Beklentiler ve Gerçekler

Tatilci ya da gezgin olarak bir "günlük kiralık daire" de konaklama yaptınız mı bilmiyorum ama eğer hiç tecrübe etmediyseniz aslında konaklama için önemli bir fırsat olan bu konuyla ilgili bazı faydalı önerileri aşağıda bulabilirsiniz.


2018 yılında apart otel ruhsatı alma zorunluluğunun da getirilmesi ile artık bir iş modeli olarak "günlük Daire kiralama" dan söz etmek pek mümkün değil. En azından yasal ve apart otel ruhsatlı olmak dışında yapılması için herhangi bir yol kalmadığını söyleyebiliriz. Turizm sektörüne olumlu ya da olumsuz etkileri tartışıla dursun aslında pek çok veriye göre her yıl turizm sektöründe pazar payı genişleyen bu yeni anlayış denetimsiz bir şekilde gelişen bir iş kolu haline geldi. 2016 ve 2017 'de meydana gelen üzücü olayların da faturasını kısmen de olsa  ödemek zorunda kalan günlük daire kiralama işi yapanları koşulsuz ve ağır cezalarla dolu bir denetim mekanizması içine dahil etmiş oldu.Eğer konaklama için bir "günlük kiralık daire"  arıyorsanız avantajları ve dezavantajları özetleyen aşağıdaki önerilere bir göz atın:


otel reception

1.Rezervasyonunuzu ister çok tanınmış bir seyahat acentasından  ya da doğrudan daire sahibinden yapmış olmanız fark etmeksizin otellerde olduğu gibi profesyonel bir resepsiyon beklemeyin. Pek çoğunda anahtarı vermeye gelen bir görevli ya da ev sahibi tarafından karşılanırsınız.

otel services

2. Teslim alırken temiz olmak dışında otellerde verilen kahvaltı, oda servisi, yeme-içme, günlük temizlik vb. servisleri günlük kiralanan dairelerde bulabilmek pek mümkün değildir.

sened


3. Otellerde imzalatılan müşteri kartı yerine otomobil kiralamalarında olduğu gibi altında senede benzer bir evrak da bulunan tuhaf dökümanları izmalamanız istenebilir.

kredi kartı ile ödeme

4.Pek çoğu kredi kartı ile ödeme kabul edemez


5.Özellikle dağınık bir şekilde birden fazla daire işletenlerde Wifi sorun olabilir.

ekonomik konaklama

6.Konaklama fiyatları özellikle kalabalık aile ya da arkadaş gurupları için oldukça uygundur.

mutfak eşyaları

7.Özellikle kendi yemeğini pişirmeyi sevenlere oldukça geniş imkanlar sunar.

yan komşu

8.Yan dairede kalan kişi orada sürekli yaşayan ve sizin gelmenizden pek de hoşnut olmayan bir ev sahibi olabilir.

konforlu daire

9.Otele göre çok daha geniş odaları ile konforlu ve rahat bir konaklama deneyimi sunabilir.

güvenli konaklama

10. Ruhsatsız ve polis kimlik bildirimi olmadan konaklamanın yasaklanması nedeni ile eskiye göre daha güvenli olduğu söylenebilir.

En iyi "günlük kiralık daire" örnekleri

Resimler : PexelsThis post first appeared on Günlük Kiralık Daire, please read the originial post: here

Share the post

Günlük Kiralık Daire: Beklentiler ve Gerçekler

×

Subscribe to Günlük Kiralık Daire

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×