Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Emine Erdoğan Hollandalı ve Türk Kadın Çiftçileri Buluşturdu

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleşen programda Emine Erdoğan Hollandalı ve Türk kadın çiftçileri buluşturdu. Kadınlar günü münasebetiyle yapılan programa Hollanda Büyük elçiliğinin daveti ile katılan Hollandalı kadın çiftçiler yaptıkları ziyaret esnasında Türk çiftçiler ile fikir alışverişinde bulundu. Özellikle geleneksel arımın yapıldığı ve atalık tohum adı verilen tohumlarla tarım yapan Türk kadın çiftçiler Hollandalıların ilgisini çekti. Son dönemde kurulan tohum bankaları sayesinde Anadolu’nun en ücra köşesinden bile alınarak bu bankalarda muhafaza edilen tohumlar modern yöntemlerde yetiştirilerek tüketiciye sunulmaktadır. Türkiye’de genç çiftçilerin desteklenmesi konusunda önemli bir yol kat edildiğini belirten Emine Erdoğan tarımsal faaliyetlerde kadınların oranının yüzde 50 olduğunu belirterek bunun önemli bir oran olduğunu ifade etti.

Programda Öne Çıkan Başlıklar

Programda öne çıkan başlıklar arasında GDO önemli bir yer tutmaktaydı. Özellikle üretilen tarım ürünlerinde kontrolsüz bir şekilde ilaç kullanımı tüketicilerin sağlığının yanı sıra toprağa da zarar verdiği belirtildi. ‘’Hepimiz biliyoruz ki yaygın sağlık sorunlarının temelinde genetiği değiştirilmiş tohumlar, kimyasallarla kirletilmiş topraklar var’’ ifadelerinde bulundu. Ayrıca Türkiye’de 2023-2017 yılları arasında uygulanan Tarımsal Kuraklıkla Mücadele Stratejisi ve Eylem Planının 2018-2022 yılları arasında da devam ettiğini vurgulayan Emine Erdoğan ülkede iklim koşullarını esas alan modern bir yöntem ile sürdürülebilir tarım esas alındığını belirtti. Ayrıca bu buluşmanın yeni iş birliklerini doğurmasını temenni eden Erdoğan’a Hollanda’dan gelen heyet yöresel hediyelerini takdim etti.

Anahtar Kelimeler; Emine Erdoğan Hollandalı ve Türk Kadın Çiftçileri Buluşturdu, Programda Önem Çıkan BaşlıklarThis post first appeared on Evden Eve Nakliyat, please read the originial post: here

Share the post

Emine Erdoğan Hollandalı ve Türk Kadın Çiftçileri Buluşturdu

×

Subscribe to Evden Eve Nakliyat

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×