Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Cumhurbaşkanı Erdoğan Esenyurt’ta Halka Seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Esenyurt’ta halka seslendi. Yaptığı açıklamalarda TOKİ’nin Kasımpaşa’da yapacağı konutlara başvuruların başlayacağının haberini verirken birçok ilde konut yapılacağını da halka duyurdu. İstanbul Ankara ve İzmir başta olmak üzere yapılacak olan konutlar toplamda 50 bine ulaşmaktadır. Başvuruların Ziraat Bankası ve Halk Bankası aracılığı ile alınacağını belirten Cumhurbaşkanı konutların yatay mimari ile inşa edileceğinin haberini de verdi. Diğer konutların aksine yatay mimari kullanılması ve mahalle kültürünü yaşatacak bir mimari proje ile yapılması halk tarafından sevinçle karşılandı.
Yeni Konutların Detayları
Yapılacak olan yeni konutların detayları belli oldu. 45 gün boyunca sürecek olan taleplerden sonra yapılacak olan konutlar halkın ihtiyaçlarına göre çeşitleniyor. Yüksek katların aksine zemin artı 3 ya da 4 kat yapılması planlanan konutlarda insanların toprakla ve yeşille irtibatının kopmaması amaçlanacak. 2019 yılı içerisinde 67 şehirde 140 proje ile birlikte toplamda 50 bin sosyal konut projesinin ihalesinin gerçekleşeceği Cumhurbaşkanı tarafından açıklandı. Ayrıca yapılacak olan konutlarda fiyatlar da belli oldu. 116 bin ile 399 bin arasında değişiklik gösterecek olan ücretlerde taksitlendirmelerde kolaylaştırılacak. 388 binden başlayacak olan taksitlendirmeler ile en alt düzeyden orta ve üst düzeye kadar taksitlendirme imkanı verilecek. Taksitlendirmede esas olan halkın kira öder gibi ev sahibi olması amaçlanırken projeler kentsel dönüm çalışmaları ile de bütünleştirilecek. Bu kentsel dönüşüm esnasında hak sahipleri de mağdur edilmemesi için çalışmalar yapılacak.
Anahtar Kelimeler; Cumhurbaşkanı Erdoğan Esenyurt’ta halka seslendi, Yeni konutların detaylarıThis post first appeared on Evden Eve Nakliyat, please read the originial post: here

Share the post

Cumhurbaşkanı Erdoğan Esenyurt’ta Halka Seslendi

×

Subscribe to Evden Eve Nakliyat

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×