Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Kredi Notuna Bakmadan Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Bankadan Kredi kullanmak isteyen ancak çeşitli sorunlar nedeni ile kredi onayı alamayan kişiler bunun için daha farklı yöntemler aramaya çalışmaktadır. Bunlardan biride kredi notu aramayan bankalar üzerinden kredi başvurusunda bulunmaya çalışmaktır. Kredi notuna bakmadan gelir belgesiz kredi veren bankalar arayışında olan kişilere hizmet veren bazı bankalar bulunmaktadır. Aslında bu bankalar kolay kredi veren bankalar olarak ta bilinmekte olup kredi notu olmadan kredi kullanmak kesinlikle mümkün değildir.

Kredi Notu Olmayana Kredi Verilir Mi?

Kişinin kredi notu hesaplaması yapılabilmesi için mutlaka son 5 yıllık zaman dilimi içinde bankalardan kredili ürünler kullanmış olması şartı bulunur. Bu süre zarfında kredili ürün kullanmayan kişilerin kredi notu hesaplaması yapılamaz ki bu da bu kişilerin bankalardan kesinlikle kredi onayı alamayacağı anlamına gelir. Bu nedenle ilk kez kredi kullanmak istiyorum diyen kişiler sıfır kredi notu ortalaması nedeni ile bankadan kredi onayı almakta zorlanmaktadır.

Kredi Notunun Sıfır Olması 

Kişinin sıfır kredi notu ortalamasına sahip olmaları durumunda bankadan kredi onayı alabilmeleri için öncelikle kredi notunu yükseltme teknikleri uygulamaları gerekir. Kredi notu 1200 puan ve üzerine taşınması durumunda kredi onayı alınması mümkün olacaktır. Bunun altında kalan kişilerin ise ipotekli ihtiyaç kredisi ya da teminatlı kredi paketlerine kredi başvurusunda bulunmaları durumunda kredi kullanmalarına izin verilir.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Kullanılabilir Mi?

Bankalar dönem dönem gelir belgesiz kredi kullandırmakta olup burada gelir belgesi olmayana kredi verilmesi söz konusu değildir. Aslında bu kampanyalarda sadece kişinin bu gelir belgesini elden teslim etme zorunluluğu ortadan kaldırılmaktadır.

Yani belgesiz kredi verilmekte olup belge bankanın kendi sistemi üzerinden sorgulanmaktadır. Bankalar kurmuş oldukları KKB kredi notu sorgulama sisteminden bu bilgilere ulaşabildikleri için kefilsiz belgesiz kredi kullanımına artık günümüzde çoğunlukla izin vermektedir. Ancak aylık düzenli bir gelire sahip olmayan ya da gelirini belgeleyemeyen kişilerin kredi onayı almaları kesinlikle mümkün değildir.This post first appeared on Kredi Ve Banka Haberleri, please read the originial post: here

Share the post

Kredi Notuna Bakmadan Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

×

Subscribe to Kredi Ve Banka Haberleri

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×