Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

SEZER ÖZŞEN: ANILTI - İLK İMZALI KİTABIM

Sezer Özşen-Anıltı

Adı       : Anıltı (Şiir Kitabı)

Yazar   : Sezer Özşen

Sayfa Sayısı: 64

 Yazar Hakkında;

 1962 yılında İstanbul'da doğdu. Uludağ Üniversitesi Balıkesir Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu'nu bitirdi. Şiir yazmaya ortaokul yıllarında başladı ve halen devam etmekte. "Anıltı" ilk şiir kitabıdır.

 Sezer Özşen, yani nam-ı diğer Momentos hakkında sadece bu kadarcık bilgiye sahibim. Bu bilgiye de şiir kitabından ulaştım. "Aaa kitabı mı varmış?" dediğinizi duyar gibiyim. Evet bir şiir kitabı varmış. Ben de bir hafta önce bloğundaki "Neden Blog Yazıyorum" başlıklı yazısından öğrendim. Durur muyum hiç? Hemen sordum, "Kitabınızı nereden temin edebilirim?" diye. Böylesine ilgili alakalı nadir insanlardanmış, anında cevap verdi. Ne yazık ki şehir değişikliği nedeni ile aksaklıklar yaşanmış ve kitapçılardan temin edemiyormuşuz. Ama kendisi bana bizzat gönderebileceğini söyledi. Çok sevindim. Ücret ödemek istedimse de kabul etmedi ve bir kez daha mahcup etti beni. Ertesi gün mail ile kargoya verdiğini söyledi. Birden heyecanlandım. Çünkü çevremde böylesine duyarlı ve sözünün eri nadir insanlara bir yenisi eklenmişti.

 Kitap dün öğlen saatlerinde elime ulaştı. Birden çocuk gibi kahkaha attım. Neden yaptım bunu bilmiyorum ama heyecanlandım işte. Paketi açtım ve içinden çıkan şiir kitabının kapağına uzun uzun baktım. Çok hoş gerçekten. Daha sürprizi görmemiştim tabii. Sayfaları çevirip kitabı kokladım ve mavi kalem ile yazılmış bir not ilişti gözüme;

"Hikayelerin tatlı yazarı
Sevgili Blogger İlknur,
Hep güzelliklerle
anılman dileğiyle..."
İmza ve Tarih
13.03.2017
İZMİR

 Çok mutlu oldum gerçekten. İtiraf ediyorum, bu benim ilk imzalı kitabım ve benim için yeri hep ayrı kalacak. İlk sayfayı açtım ve okumaya başladım. Kafamı kaldırdığımda olduğum yerde zaten kitabın yarısını okumuştum. Bir şey dikkatimi çekti, her şiirin altında yazıldığı yıl ve yer not edilmiş. Bu bana çok hoş geldi gerçekten. Yılların birikimi bir şiir kitabım oldu. Sevgili Sezer Özşen'e çok teşekkür ederim. 

 Şimdi beğendiğim bir şiiri paylaşmak istiyorum ama hepsi birbirinden güzel ve ben hiç birine haksızlık etmek istemiyorum. Gözümü kapatıp bir sayfayı açacağım ve şansımıza ne çıkarsa okuyacağız :)

HİÇBİRŞEYİMHiçbirşeyim yok.
Yüzüne bakıp
güleceğim bir sevincim,
İçinde çiçekler açan bir sevdam
yok.
Ellerimi
içine sokup gezeceğim
bir ceketim bile,
umutlarımı bağlayıp
hayaller kuracağım
bir bilet,
ardından bakıp
el sallayacağım
bir gidenim bile yok.
Gecelerce mendil tüketip,
yalnızlığımda
bana kan kusturacak
boynumun vebali
bir derdim bile yok!..

Ekim 1984
Balıkesir
Sayfa:39 Son olarak arka kapaktaki dizeleri paylaşmak istiyorum;

Anılarda buluşurum
iki dirhem bir çekirdek
sandalyeyi sandalyeye oturtup
denize kaçarım...
Nedir be benim bu halim?!..

 Nam-ı diğer Momentos'u ziyaret etmeyi ihmal etmeyin olur mu?

 Bloğu: https://sezerozsen.blogspot.com.tr/
This post first appeared on Hikaye Kalpli Kadın, please read the originial post: here

Share the post

SEZER ÖZŞEN: ANILTI - İLK İMZALI KİTABIM

×

Subscribe to Hikaye Kalpli Kadın

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×