Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Divi mēneši ar lokainiem matiem: mana pieredze

Ja seko man Instagram, varbūt esi pamanījusi, ka pašā septembra sākumā uzsāku nelielu eksperimentu – pirmo reizi mūžā ļāvu saviem Matiem lokoties, vīties un čirkoties, nemēģinot to visu izķemmēt un nogludināt ar silikoniem pilniem matu produktiem. Tagad pagājuši jau gandrīz divi mēneši, ko esmu nodzīvojusi ar dabīgi lokainiem matiem, izmēģinot dažādas tehnikas un produktus. Jūtu, ka mani Mati pa šo laiku ir mainījušies – tāpēc ir laiks pirmajam bloga ierakstam par šo tēmu.

Ar Curly Girl Method pamatprincipiem var iepazīties šajā rakstā.

Izrādās, man ir lokaini mati!

Jā, tas bija mans lielākais pārsteigums visā šajā eksperimentā. Es zināju, ka Mani Mati nav pilnīgi taisni. Bet nudien nebiju gaidījusi to skatu, kas pavērās, kad pirmoreiz izmēģināju šo metodi, it īpaši tās pēdējos soļus – neķemmēt slapjus matus (līdz šim tādā veidā tos vienmēr “nostiepu” un ar spēcīgo fēna gaisa strūklu izžāvēju tos taisnus – vismaz uz brīdi), ielikt tajos želeju vai putas un ļaut tiem izžūt bez ķemmēšanas. Rezultāts bija dramatiski citādāks. Mani mati uzreiz salokojās, turklāt visur, ne tikai priekšējās šķipsnas, kas parasti tā reaģē uz lietu vai lielu mitrumu.

Šajos divos mēnešos esmu sapratusi, ka visas manas problēmas ar matiem patiesībā radās no tā, ka nepārtraukti centos nomākt to dabisko tendenci lokoties. Man nekad īsti nav patikuši mani mati, un es nezināju, ko ar tiem darīt. Tie visu laiku pūkojās un gandrīz uzreiz pēc izķemmēšanas galos sāka velties šķipsnās. Tagad saprotu, ka tās vienkārši bija izķemmētas lokas, kas spurojās katra uz savu pusi un centās atkal sastāties vienā virzienā ar saviem biedriem. Es gandrīz visu mūžu esmu nostaigājusi ar izlaistiem matiem un celiņu pa vidu – jo sarežģītākos griezumos mani vienmēr salokojas visdīvainākajās vietās un visu izjauc (joprojām atceros to īso karē, kas labi izskatījās precīzi vienu dienu).

Jau pirmajā Curly Girl Method ievērošanas dienā sapratu, ka visu šo laiku biju pret saviem matiem izturējusies tā, it kā tie būtu taisni, lai gan tie tādi nav. Tāpēc, ja netiec galā ar saviem matiem, es noteikti ieteiktu ieklausīties savos matos, ar svaigu aci paskatīties uz to paradumiem un pieļaut iespēju, ka visi tavi priekšstati par saviem matiem un matu kopšanu kopumā gluži vienkārši nav patiesi.

Ko savā matu kopšanas režīmā mainīju es?

Godīgi – gandrīz visu. Es jau iepriekš centos lietot šampūnus bez SLS, SLES un ALS, bet par silikoniem pārāk daudz neaizdomājos. Tā bija kļūda. Matu produktu sastāvā esošie silikoni sākumā “uz aci” nogludina matus, padara tos spīdīgākus un slidīgākus, taču šis efekts ir tīri kosmētisks. Silikoni līdzinās plastmasai vai gumijai, un, kad tie tiek iekšā matā, tad aiztur ūdeni, eļļas un kondicionieru sastāvā esošās labās vielas no iekļūšanas tajā. Lai silikonus no mata noņemtu, nepieciešami relatīvi agresīvi tīrīšanas līdzekļi – sulfāti jeb jau piesauktie SLS, SLES un ALS.

Tas rada apburto loku – pēc matu un galvas ādas izsausināšanas ar sulfātiem mēs vislabākos rezultātus redzam, lietojot pamatīgu silikonu devu, kas rada ilūziju par veseliem, koptiem matiem. Taču drīz vien mati kļūst smagi un izskatās nedzīvi, un tad mēs tos atkal izsausinām ar sulfātiem. Tieši tā darbojas liela daļa matu kopšanas līniju – vienalga, lētas vai dārgas.

Viļņainiem un lokainiem matiem šāds režīms nodara vislielāko kaitējumu, jo šie matu tipi mēdz būt sausāki, trauslāki un pret ārējiem faktoriem uzņēmīgāki nekā taisni mati.

Šampūnus bez sulfātiem es lietoju tikai apmēram katru otro matu mazgāšanas reizi. Pārējā laikā – co-wash jeb attīrošo kondicionieri vai dažreiz arī gluži parastu matu kondicionieri. Co-wash ir kondicionieri, kam sastāvā ir ļoti maigas attīrošās sastāvdaļas – lai arī pēc konsistences ir līdzīgs kondicionierim un neputo, tas tomēr spēj noņemt no matiem sebumu un veidošanas produktu atlikumus. Fantastiska lieta! Diemžēl Latvijā izvēle galīgi nekāda – es pasūtu Palmer’s olīveļļas attīrošo kondicionieri (no tā gan man nācās atteikties, kad pamanīju, ka sastāvā ir Curly Girl Method aizliegti vaski – maigajiem šampūniem un kondicionierim nebūs pa spēkam tos noņemt no mata, kas novedīs pie vasku uzkrāšanās, “smagiem” un nedzīviem matiem) un Cantu co-wash dabīgiem matiem un gaidu ierodamies As I Am kokosriekstu attīrošo kondicionieri, par ko esmu dzirdējusi labas lietas.

Matus ķemmēju vienreiz dienā – dušā, kamēr mati ir pilni ar kondicionieri. Ķemme viegli slīd cauri matiem, neraujot tos. Psiholoģiski šim aspektam bija visgrūtāk pārkāpt pāri, jo kas tas vispār ir  – neķemmēt matus?! Taču ar lokainiem un koptiem matiem tas nav nepieciešams – pirmkārt, lai neizjauktu lokas, otrkārt, mitrināti un pabaroti mati tikpat kā nepinkojas un neķeras. Ja vajag matus “uzfrišināt”, ar plaukstām nedaudz to pabužinu galos un pie saknēm.

Ja iepriekš matus nekādā veidā neveidoju, tad tagad lietoju želeju vai matu putas, jo tie palīdz lokām labāk turēties kopā. Produktus lietoju samērā lielos daudzumos, lai tie veido cast jeb cietu kārtiņu, ko pēc tam izbužinu ārā, līdz mati ir mīksti.

Kāds progress panākts šo divu mēnešu laikā?

Izmaiņas redzēju jau pirmajā reizē, kad izmēģināju šo metodi – mani mati nekad nebija bijuši tik lokaini! Kādreiz pa retai lokai uzradās matu galos vai šķipsnās pie sejas, bet izrādījās, ka mani mati gluži labi prot lokoties arī sānos, pakausī un pat pie saknēm. Tomēr sākumā vairākas šķipsnas bija gandrīz pavisam taisnas, citas viļņainas, bet pārējās – lokainas. Taisnās šķipsnas kādu laiciņu neesmu manījusi un, lai arī lokas nav pilnībā viendabīgas, situācija kopumā tomēr ir daudz labāka nekā iepriekš.

Pamanīju, ka arī dušā, kad mati ir slapji un piloši, tie galos un sānos sāk mest nelielus viļņus. Iepriekš mani mati slapjā, nenosusinātā stāvoklī bija pilnīgi taisni. Domāju, ka ar laiku lokas vēl vairāk nostiprināsies arī pārējos matos, un līdz ar to mati ieņems savu dabīgo stāvokli. Ar laiku tas varētu nozīmēt, ka mana frizūra dienu no dienas izskatīsies puslīdz vienādi; pašā sākumā mani mati katru dienu sanāca citādāki, tad ar apjomu, tad bez, tad čirkaināki, tad taisnāki. Visticamāk, ka pie tā vainojami eksperimenti ar produktiem un tehnikām, bet savu lomu spēlē arī dabīgais loku izkārtojums, kas tolaik vienkārši vēl nebija nostabilizējies.

Jūtu, ka mani mati ir daudz, daudz, DAUDZ labāk mitrināti un veselīgāki. Nekādu sauso galu, ar ko mocījos taisno matu ērā. Mati nedaudz mazāk taukojas, bet līdz otrās dienas beigām vienalga īsti “neaizvelk”. Pinkas veidojas ļoti reti. Daudz mazāk izkritušo matu. Ķemmējot matus vienreiz dienā, vairums dienas laikā izkritušo matu paliek ķemmē (vienam matam izslīdēt no lokainiem matiem nav tik viegli, tāpēc “kritušie” parasti paliek turpat līdz nākamajai ķemmēšanai) – lai gan no tās ik dienu izvelku mazu matu bumbulīti, tas izskatās daudzreiz mazāks par to lērumu matu, kas kādreiz atradās uz manas vannas istabas grīdas un visās citās telpās, kurās mēdzu ķemmēt matus.

Sākumā bija grūti pierast pie iziešanas sabiedrībā ar dabīgi lokainiem matiem. Labi, ka darbā man nav nekādu noteikumu attiecībā uz ģērbšanos, bet tā kā šādi mati ir nedaudz mežonīgi, kādu laiku bažījos par to iederību saviesīgākās situācijās. Drīzumā plānoju braucienu, kur būs jāizskatās profesionāli, un vēl joprojām nevaru saprast – lokām būt vai nebūt. Kaut kā tas ir iegājies, ka teju vienīgās “akceptējamās” lokas ir tie perfekti simetriskie viļņi, ko var iegūt ar taisnotāju vai lokšķērēm. Dabīgi lokaini mati tomēr ir kas cits. Ikdienā esmu tos pilnībā pieņēmusi, bet par formālākām situācijām joprojām neesmu pārliecināta.

Rezumējot jāsaka, ka ar šo eksperimentu pagaidām esmu ļoti apmierināta. Beidzot esmu atradusi kopšanas režīmu, kas maniem matiem ļauj būt veselīgiem un nerada problēmas, ar ko gadiem esmu cīnījusies. Man tas noteikti bija tā vērts. Vai tāpat būs arī kādam citam – neņemos spriest. Man ir vēl vairākas interesantas lietas, par ko pastāstīt, piemēram, kur nopirkt šai metodei atbilstošus produktus un kādas DIY metodes esmu izmēģinājusi un atzinusi par labām, bet par to – kādu citu reizi.This post first appeared on RĪGAS METRO BLOGS – The Beautiful Life, please read the originial post: here

Share the post

Divi mēneši ar lokainiem matiem: mana pieredze

×

Subscribe to RĪgas Metro Blogs – The Beautiful Life

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×