Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Dirilt Kalbini, Nouman Ali Khan

Dirilt Kalbini, Nouman Ali Khan

Değerli okurlar,

Her hafta sonu için Cuma günleri seçtiğim bir kitabı sizlerle paylaşacağım. Bu hafta kitap köşemizdeki kitap Dirilt Kalbini…

Kitap henüz raflarda yeni yerini aldı, yazarı Türkiye Kamuoyusunda referans alınan isimlerden Beyyine Enstitüsünün kurucusu Nouman Ali Khan… Kitabı okuduktan sonra ayrıca bir makale paylaşacağım dostlar.

Talha Kılınç Çevirisiyle okurları ile buluşacak olan kitap arkası şöyle;

“Teknolojinin önümüze serdiği sınırsız imkânları düşündüğümüzde, bugünün insanını yakalayabilmek için samimi ve bilgece bir üsluba ihtiyacımız var. Gençlerimizin artık eski, kalın kitapları karıştırıp kafa yoracak ne vakitleri var, ne de istekleri. İslâm’ın ilkelerini ve güzelliklerini, tahrif etmeden ama muhatabı taltif ederek sunmamız gerekiyor. Buna ‘din dilinin restorasyonu’ dememiz caiz olursa eğer, yapmamız gereken tam da bu.
Türkiye kamuoyunun yakından tanıdığı Nouman Ali Khan, çizmeye çalıştığım çerçeveyi gerçek anlamda dolduran bir isim. İslâm ve Kur’ân hakkındaki derin bilgisini keyifli ve bilgece bir üslupla dile getirip, bunu yaparken kendi hayatından aktardığı sıcak ve sıra dışı anekdotlarla okurunun ilgisini her an canlı tutabiliyor.
Nouman Ali Khan’ın Dirilt Kalbini adıyla Türkçeye kazandırılan elinizdeki ilk kitabı, günümüze dair bazı meseleler hakkında Kur’ân ayetlerinden damıttığı kıymetli dersler içeriyor. Ayetlerin sadece mesajını değil, ayetlerde geçen ifadelerin dil özelliklerini de laf arasında aktarıyor. Kelimelerin anlamları, anlamlar arasındaki hoş nüanslar, bunların ayetlere kattığı derinlik ve zenginlik… Bütün bunlar, okuyucuyu hem anlatılan konuya hem de bir bütün olarak Kur’ân’ın harikulâde üslubuna yaklaştırıyor, ısındırıyor.
Dirilt Kalbini’yi okurken, şu ayet hep hatırınızda olsun, zira ayette anlatılan şeyin ayniyle tezahür ettiğini göreceksiniz:
‘Allah, hikmeti dilediğine verir. Kime hikmet verilmişse, ona çok büyük bir hayr verilmiş demektir. Bunu ancak, temiz akıl sahipleri düşünüp anlar.’ (Bakara, 269)”

Kitabı şuan en uygun Kitapyurdu online kitap pazarından aynı gün kargo avantajı ile temin edebilirsiniz..

Cumanızı tebrik eder, güzel bir haftasonu dilerim.

Dirilt Kalbini, Nouman Ali Khan yazısı ilk önce Güncel Blog Not Defteri üzerinde ortaya çıktı.This post first appeared on Notdefteri - Güncel Blog Defteri - Notdefteri.net, please read the originial post: here

Share the post

Dirilt Kalbini, Nouman Ali Khan

×

Subscribe to Notdefteri - Güncel Blog Defteri - Notdefteri.net

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×