Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

توسعه محدوده خدمات ویژه ایلرنیکا

کاربران گرامی ایلرنیکا،

سلام،

پیش از هر چیز از لطف و محبت بسیار شما که توسط پیام‌های گرم و صمیمانه خود از طرق مختلف به ما ابراز می‌دارید کمال تشکر را داریم.

اگر از ابتدای سال یا پیش‌تر از آن همراه ما بوده باشید، قطعاً فراز و نشیب‌های ایلرنیکا در سال جدید را به‌یاد دارید. در روزهای آغازین سال ۹۴ سایت ایلرنیکا با مشکلاتی مواجه شد که تداوم این مشکلات هم ما و هم کاربرانمان را بسیار آزرده‌خاطر ساخت. مجموعه این مشکلات و اتفاقات ما را بر آن ساخت که با مرور گذشته‌ی سایت، اقدام به‌ تصمیم‌گیری برای نحوه‌ی بهبود کیفیت و گستره‌ی خدمات کتاب‌خانه‌ی ایلرنیکا کنیم.

به‌همین دلیل با انجام نظرسنجی خدمات سعی بر اخذ نظر شما عزیزان نمودیم تا با جلب نظر حداکثری شما عزیزان بتوانیم مناسب‌ترین تصمیم را اتخاذ کنیم. نتایج دل‌گرم کننده‌ی این نظرسنجی ما را برآن داشت که بیش از پیش در راهی که در آن گام برداشته‌ایم ثابت قدم باشیم. رضایت کامل بیش از ۸۵ درصد کاربران از کیفیت خدمات ارائه شده، و خیل نظرات و پیشنهادات مثبت شما عزیزان بزرگ‌ترین هدیه‌ای بود که کاربرانمان تا به‌حال به‌ما اهدا نمودند.

در این بین بسیاری از دوستان انتقادات به‌جا و سازنده‌ای را نسبت به زوایای مختلف کار ایلرنیکا ابراز نمودند. از جمله‌ی مهم‌ترین این انتقادات، عدم پوشش یا ضریب پایین پوشش برخی از پایگاه‌ها و سرعت پایین دسترسی در برخی ساعات بود. پس از اتفاقات روزهای نخست سال و قطعی‌های پیاپی و نیز انجام نظرسنجی مذکور، برآن شدیم تا با راه‌اندازی سرورهای قدرتمندتر و بهینه‌سازی کدهای اصلی سایت بتوانیم هم بر کیفیت خدمات ارائه شده بیفزاییم و هم تعداد پایگاه‌های تحت پوشش را افزایش دهیم.

در اردیبهشت ماه توانستیم به سرعت سیستم‌های موازی را جایگزین سیستم قدیمی سایت کنیم و تست‌های لازم را برروی این سیستم اجرا کنیم. در همین حین تعدادی از پایگا‌ه‌ها و منابع مختلفی که شما عزیزان به آن اشاره کرده بودید به گستره‌ی پوشش خدمات ایلرنیکا افزوده شد. از جمله‌ی خدمات افزوده شده می‌توان به اضافه شدن فصل کتاب‌های (book chapter) پایگاه‌های ساینس‌دایکرت و اشپرینگر با ضریب پاسخ‌گویی بی‌نظیر، اضافه شدن پایگاه‌هایی نظیر Nature، Sage و AIP به منابع دارای ضریب پوشش بالا، افزایش سطح دست‌رسی به پایگاه‌هایی مانند Jstor، Emerald، Taylor and Francis و بسیاری دیگر (لیست کامل منابع ایلرنیکا را ببینید) و اخیرا اضافه شدن بیش از ۲۰۰ هزار استاندارد پایگاه IHS اشاره کرد. این موارد تنها بخشی از بهبودهای صورت گرفته است.

علاوه بر پرسش در مورد سطح رضایت و خدمات، در بخشی از نظرسنجی مذکور در مورد نحوه‌ی تامین مالی برای انجام بهبودها و پایداری سیستم نیز از شما کاربران عزیز پرسیده بودیم. از آن‌جایی که از ابتدا بنا داشتیم اخذ تصمیم‌های مهم و کلیدی سایت را با مشارکت شما عزیزان انجام دهیم براساس اکثریت پاسخ‌های واصله، به‌این نتیجه رسیدیم که با اخذ حق‌عضویتی اندک ماهیانه از شما عزیزان به تامین هزینه‌ها و گسترش دامنه‌ی خدمات بپردازیم.

از طرفی قصد نداشتیم اجباری بر پرداخت این مبلغ ایجاد کنیم، زیرا همواره بر رایگان بودن خدمات تاکید داشته‌ایم. بنابراین برای توزیع مناسب منابع و ایجاد توازن در تقاضاهای کاربران، با ایجاد محدودیتی جزئی این امکان را فراهم آوردیم تا کاربرانی که مایل به اعطای هیچ‌گونه کمکی برای حفظ و ارتقای سایت ندارند، بتوانند هم‌چون گذشته از خدمات ایلرنیکا بهره‌مند شوند. بنابراین ازاین پس می‌توانید تنها با پرداخت مبلغ ماهیانه ۳،۹۰۰ تومان، علاوه‌بر امکان استفاده‌ی نامحدود از بخش مقاله‌های ایلرنیکا (البته براساس سیاست مصرف منصفانه امکان دانلود ۱۰۰ عدد مقاله در ماه برای کاربران ویژه فراهم شده است) به حفظ و بالندگی این وب‌سایت غیرانتفاعی کمک نمایید.

یکی‌دیگر از مواردی که در نسخه‌ی جدید سایت مرتفع شده است، مشکل نمایش کد امنیتی است که گاهی با خطا مواجه می‌شد. بسیاری از شما عزیزان در انتقادات خود مشکلات کد امنیتی را ایراد کرده بودید. لازم است این نکته را ذکر کنیم که حذف کامل این کد برای تمامی کاربران به‌علت حفظ امنیت سایت و جلوگیری از ایجاد اختلال در منابع سایت امکان‌پذیر نیست. اما علاوه‌بر بهبود روش نمایش کد مذکور، این امکان را برای کاربران ویژه فراهم آورده‌ایم که بدون نیاز به وارد کردن هرگونه کد اضافی، به‌راحتی اقدام به استفاده از سیستم جستجوی داخلی و سیستم دانلود سایت نمایند.

از جمله قابلیت‌های دیگری که در نسخه‌ی جدید برای کاربران عزیز فراهم شده است، امکان ارسال درخواست پشتیبانی (تیکت) و مشاهده پاسخ آن از سوی مدیران در مواقع ضروری و مورد نیاز است. این ویژگی جدید هم به‌ما و هم به کاربران امکان می‌دهد تا مشکلات اختصاصی مربوط به نحوه‌ی کار با سایت را راحت‌تر و به‌صورت اختصاصی ارسال و دریافت کنیم. بنابراین توصیه ما به‌همه‌ی شما عزیزان این است که فارغ از این‌که تمایل دارید تا به عضویت ویژه سایت در بیاید و علاوه‌بر برخورداری از مزایای آن، به توسعه ایلرنیکا کمک کنید یا نه، حتما با ایجاد عضویت رایگان درسایت سطح خدماتی را که از ایلرنیکا دریافت می‌کنید را افزایش دهید.

نوشته توسعه محدوده خدمات ویژه ایلرنیکا اولین بار در وبلاگ ایلرنیکا - دانلود رایگان مقالات علمی پدیدار شد.This post first appeared on وبلاگ ایلرنیکا - دانلود رایگان مقالات علمی -, please read the originial post: here

Share the post

توسعه محدوده خدمات ویژه ایلرنیکا

×

Subscribe to وبلاگ ایلرنیکا - دانلود رایگان مقالات علمی -

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×