Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Dr. Moreau’nun Adası

Dr. Moreau’nun Adası (Özgün adı: The Island of Doctor Moreau), Herbert George Wells’in 1896’da yayınlanan bilimkurgu romanıdır.

Kitap, özellikle Avrupa ve Amerika’da çok ilgi çekmiş ve hayvanlarla deneyler yapılmaması konusunda ciddi çalışmalar başlamıştır.

Edward Prendick, geçirdiği bir gemi kazası sonucunda kendisini Büyük Okyanus’un ortasında, kimselerin uğramadığı volkanik bir adada bulur. Ama şansına, ada pek ıssız sayılmaz: Kendisini deneylerine adamış bir bilim adamı olan Dr. Moreau, alkolik asistanı Montgomery, onun tuhaf hizmetkarı M’ling ve Moreau’nun korkunç deneylerinin ürünü tuhaf yaratıklar.

Prendick, adanın içindeki ormanlarda pusu kuran tehlikelerin arasında çıktığı yolculuklarda garip ayinlerle, Kanun’la karşılaşacak, yeni ve tuhaf arkadaşlar edinecektir.

Ben kitabı okumadım henüz ama izlediğim filminde konusu bana çok dikkat çekici geldi.. Daha önce sitemizde verdiğim Sümer Tabletlerini hatırlattı bana biraz.. Sümer tabletlerinde Dr. Moreau yerine Annunakiler var biraz daha büyük çaplı bir çalışma olarak.. Zira Dr. Moreau`da bir adada genetik deneyler yapıyor ve hayvanları insan haline çeviriyor.. Sümer tabletlerinde de başka gezegenden gelen Annunakiler dünyadaki hayvanlar üzerinde genetik deneyler yaparak insan haline çeviriyor..

Kitabı alttan okuyabilirsiniz..

Kitabı PDF formatında alttaki butondan indirebilirsiniz.

   PDF Olarak İndirin

Filminide Alttan İzleyebilirsiniz..This post first appeared on HoRoZz.Net – ♔ ♕ ♖ ♗ ♘ ♙ ♚ ♛ ♜ ♝ ♞ ♟, please read the originial post: here

Share the post

Dr. Moreau’nun Adası

×

Subscribe to Horozz.net – ♔ ♕ ♖ ♗ ♘ ♙ ♚ ♛ ♜ ♝ ♞ ♟

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×