Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Modern Pazarlama Çeşitleri ve Hayatımıza Kattıkları

Dijitalleşen dünya hızlandı. Hem de çok. Sosyal medyanın dört bir yanımızı sarmasının bunda rolü büyük. Günümüzde her şey de olduğu gibi pazarlama da bu değişimden hızlanarak nasibini aldı. Artık reklam yayınlamak hızlı olduğu kadar pratik de. Nasıl hayatımızın bir parçasını sosyal medyada yayınlamak son derece kolaysa pazarlama faaliyetleri de bir o kadar kolay ve hızlı hale geldi.

Dijitalleşen dünyada arama motorları interneti sürekli tarıyor yeni indeksler atıyor, sıralamaları değiştiriyor. Arama motorlarının pozitif etkisinden hızlıca yararlamak isteyen pazarlama ekipleri bu arama motorlarının reklam uygulamalarını kullanır hale geldi. Bu da pazarlamada, dijital pazarlama alanının doğmasını ve sektörü domine etmesini sağladı. Modern pazarlama çeşitleri arasında en ön plana çıkan alanın bu olduğunu söylemek yanlış olmaz. Zaten bunu dijital pazarlama uzmanlarının aldıkları maaşlardan kolaylıkla anlayabiliriz. Amerika gibi ülkelerde yüz bin dolar civarında maaşlar konuşuluyor. Ülkemizde de asgari ücretten fazla maaş alan ve sürekli ihtiyaç duyulmaya başlayan insan kaynaklarından.

Modern pazarlama çeşitleri arasında sosyal medya pazarlama da özellikle ilgi çekiyor. Artık sosyal medya uzmanları türedi ve küçüklü büyüklü pek çok şirket bu alanda personel alımı yapıyor. Hatta sosyal medya hesaplarının etkili ve verimli kullanılmasına yönelik reklam ajansları bile açılıyor. Bu ajanslar şirketlerin sosyal medya hesaplarını yönetmek üzere iş alıyorlar. Tüm bu gelişmeler dijital pazarlama yanında sosyal medya pazarlamanın modern pazarlama çeşitleri arasında önemli bir yere sahip olmasını sağlıyor.
This post first appeared on Personel, please read the originial post: here

Share the post

Modern Pazarlama Çeşitleri ve Hayatımıza Kattıkları

×

Subscribe to Personel

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×