Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

İnstagram Takipçi Arttırma Yolları (Organik)

Günümüzde her kesimden insanın Sosyal Medya hesabı var. Bu hesaplarda eşi, dostu, arkadaşı, tanıdığı, bakkalı, çakkalı, uzaktan selam verdiği bir sürü insan var. Ancak bunların yanında bir şirketseniz ürün satmak için, şahıs iseniz reklam yaparak para kazanmak için, yine şahıs iseniz ve sadece tanınır biri olmak için bu sosyal medya hesaplarında takipçiye ihtiyacınız olacak ve bu takipçiler daha önce hiç tanışmadığınız ve görmediğiniz insanlar olacak. Bu yazımızda bu sosyal medya hesaplarından biri olan İnstagram üzerine yoğunlaşarak organik takipçi arttırma yollarına değineceğiz. İnstagram takipçi arttırma yolları yazımız ile kısa sürede takipçileriniz artmaya başlayabilir. Bu yazımızı okumadan önce İnternet Üzerinden Pazarlama Nasıl Yapılır? yazımızı okumanız fazla sayıda takipçiye neden ihtiyacınız olduğunun ve bu takipçi kitlesini elde ettiğiniz taktirde bunu nasıl bir pazarlama alt yapısı olarak kullanabileceğinizi anlamanızı sağlayacaktır.

İnstagram Takipçi Arttırma Yolları

Bu yazımızda instagram takipçileri arttırma yolları ile takipçiler çığ gibi büyüyerek hesabınıza geleceklerdir. Unutmayın bir çığ kitlesi, çığa dönüşmeden önce küçük bir kar topudur.

İşte yol haritanız;

  1. Öncelikle hesabınızın bir ana konusu olması gerekli. Her konudan bir şeyler olan çorba bir hesap kimsenin ilgisini çekmeyecektir. Eğer bir şirketseniz, yani kurumsal bir hesap açıyorsanız zaten bu çerçevede kurumunuzun konusuna göre paylaşımlar yapacağınız için özellikle bir kurum iseniz bu maddeyi tam olarak yerine getirdiğinizi düşüneceğim. Şahıs iseniz de bu maddeyi dikkate alarak bir hesap açmanız veya var olan hesabınızı buna göre düzenlemeniz gerek.
  2. Düzenli paylaşım her şeyin anahtarı. Her an ve dakika paylaşım yapmak çoğu zaman zor olabilir ancak zaten önemli olan da bu değil. Önemli olan düzenli paylaşım yapmak. Gün aşırı paylaşım yapıyorsanız bu düzeni bozmamanız önemli. Eğer haftalık paylaşım yapıyorsanız da bu düzeni bozmamanız önemli. Anlayabileceğiniz gibi düzenli paylaşım yapmak çok aşırı ve çok sık paylaşım yapmaktan biraz daha önemli. Tabi ki gün aşırı düzenli paylaşım yapan biri her hafta paylaşım yapan birine kıyasla bir kaç adım önde olacaktır. Gelelim bu söylediklerimizin açıklamasına: çok sık paylaşım yapmanın sizi bir adım öne geçireceğini düşündüğünüzü ve buna paralel de olsa biraz farklı bir şey söylediğimin farkındayım. Bunun nedeni ise yazılımcı kökenim. Çünkü biliyorum ki yaptığınız paylaşımlar arama motorları tarafından indeksleniyor, İnstagram kendi içerisindeki algoritması tarafından öne çıkarılıyor ve bunlar gibi arka planda bizim görmediğimiz pek çok şey gerçekleşiyor. Bu olaylar gerçekleşirken bizim yaptığımız paylaşımların düzeni veritabanına kaydediliyor ve bu zaman dilimi arama motorlarının biz paylaşım yapacağımız zaman hesabımıza girip çok hızlı bir şekilde indeksleme yapmasını ve bizi ön sıralara çıkarmasını sağlıyor. Aynı durumun instagram hesabınız içinde geçerli olmadığını kimse söyleyemez.
  3. Kaliteli görselleri kullanmak çok önemli. Eğer instagram takipçisi arttırmanın yolları ile ilgili bir arayış içerisindeyseniz kaliteli görsellerin insanları çekeceğini unutmayın. Bu sizin kısa sürede takipçi arttırmanızı sağlayacaktır.
  4. Etiketmele kategorilendirme açısından çok önemli. Sizin istediğiniz kesimden kitlelere ulaşmanız için etiketlerinizi doğru kullanmanız gerek. Çok popüler etiketler arasında sizin paylaşımızın kaybolsa da biraz daha az popüler etiketleri de kullanmanız o etiketten daha fazla takipçi çekmenizi sağlayabilir.
  5. Paylaşım yapın. Hesabınızı ve yayınlarınızı farklı yerlerde ve diğer sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak size mutlaka fayda sağlayacaktır.
  6. Para para para. Eğer reklam yapacak paranız varsa çok kısa sürelerde takipçi toplayabilirsiniz. İnstagram kendi içerisinde bir öne çıkartma özelliği de bulunuyor. Ancak bunun maddi külfetinin size geri döneceğine dair bir garantiniz olmadığını unutmayın. Bir kurum iseniz de şahıs iseniz de durum böyle maalesef. Bir kurum reklam vermesine rağmen hiç satış yapamayabilir. Yine bir şahıs takipçi toplamasına rağmen hiç reklam anlaşması yapamayabilir. Böyle durumlar için profesyonellerle çalışmanız önemli İnternet Üzerinden Pazarlama Nasıl Yapılır? yazım size bu konuda daha derinlemesine bilgi verecektir. Eğer bir profesyonelle çalışmak da isterseniz iletişim kısmından bana ulaşabilirsiniz.
  7. Reklam yapmak hiç de kötü bir fikir değil. Günümüzde kartvizit veya broşür gibi şeyler bastırmak çok kolay, düşük maliyetli ve hızlı(baskılar hızla yapılabiliyor; bir kartviziti sadece bir veya iki günde teslim almanız mümkün). Durum böyle olunca sosyal medya hesabınızın adresini veya kullanıcı adını içeren kartvizitler bastırmak ve bunları kitapçıdaki bir sizin konunuz ile ilgili bir kitabın arasına bırakmak, oturduğunuz kafeden kalkarken bir masaya kartvizitinizi bırakmak hiç de zor değil. Bu kartvizitlerde telefon numaranız ve bunun gibi yazabileceği gibi sadece instagram hesabınızın adresi veya kare kodu da bulunabilir. Yine broşür bastırmak için de aynı şey geçerli.
  8. Takip edeni takip. Yani ne yalan söyleyeyim pek organik bir yöntem olarak görmesem de en etkili ve diğer yöntemlerinde etkisini bir hayli arttıran bir yöntem olduğu kesin bir yöntem de fazla kişiyi takip etmek ve takip ettiklerinizin sizi takip etmesini beklemek. Günümüz de en çok kullanılan yöntemlerin başında bu geliyor. Aslında kendi alanınızda paylaşımlar yapan kişileri takip ederek onların da sizi takip etmesini beklemek organik olmaktan çok da uzak değil. Yani söylemeye çalıştığım şey takipçi toplamak için önünüze geleni takip etmek yerine sizinle aynı işi yapan kişileri takip etmek organik bir yol olabilir.

İnstagram Takipçi Arttırma Yolları Bu Kadar Mı?

Sosyal Medyanın Önemini Kavramak Dijital Pazarlama Uzmanı Nasıl Olunur Anlamanızı Sağlayacaktır.

İnstagram takipçisi arttırmanın yolları bunlarla sınırlı değil tabi ki. İnsanın kendini internet dediğimiz bu büyük ağda bu şekilde sınırlaması hata olur diye düşünüyorum. Burada önemli olan biraz da sizin yaratıcılığınız.

Pazarlama teknikleri ile kendi sosyal medya hesaplarınızı pazarlamak asıl olay anlayacağınız. Bu da tabi ki sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle pazarlamanın konusunun sadece firmalar tarafından anlaşılmaya çalışan bir problem olmadığını günümüzde bu problemin yani bir şeyler pazarlamanın şahısları, yani normal vatandaşları da ilgilendir bir konu olduğudur. Sosyal medya hesabını daha iyi pazarlayan daha çok takipçiye sahip olacaktır. “Sosyal medya hesabı pazarlanır mı?” demeyin Neler Pazarlanabilir? yazımı okursanız demek istediğimi çok iyi anlayacaksınızdır.

Bunların Hiç Birini Yapamıyor veya Yeterince Takipçiyi Kazanamıyor Musunuz?

Dijital Pazarlama Uzmanı Nasıl Olunur? yasında bahsettiğim süreçlerden geçen bir profesyonelle çalışmak daha faydalı olacak ve kendi çabanızla kazanacağınız takipçiden daha fazlasını kazanmanızı sağlayacaktır. İnstagram takipçi arttırma yolları için bir profesyonele danışmak veya bir profesyonelden yardım almak isterseniz iletişim adreslerimden bana ulaşabilirsiniz.
This post first appeared on Personel, please read the originial post: here

Share the post

İnstagram Takipçi Arttırma Yolları (Organik)

×

Subscribe to Personel

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×