Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

0xc00007b hatası [ Çözüm ]

Birdakka.Net
Birdakka.Net - Bir dakikada bilgi

Sizde eğer  “Uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc00007b” hatası alıyorsanız bu yazımız o zaman tam size göre. Öncelikle şunu bahsetmekte yarar var . Bu hata bir çok nedenlerden kaynaklı olabiliyor. dll dosyası eksikliğinden , 64 bit işletim sisteminize 32 bitlik program yüklemek istediğinizde veya 32 bitlik bir sisteminize 64 bitlik bir program , oyun vs yüklemek istediğinizde ve daha bir çok şekilde oluşabilcek herhangi bir sorundan bu hatayı almanız normal. Size ilk vereceğim banada oldu ve aşağıdaki şekilde uyguladığımda sorunum düzeldi. Ben ilk önce bunu vereceğim ancak gerekli araştırmaları yaparak internette farklı şekilde aynı hatadan ve çözümlerini de konuya ekleyeceğim. Sık sık güncelleme olucaktır .

Çözüm yolu 1 

Buraya tıklayarak microsoftun resmi sitesine giriyoruz. Sonrasında otomatik şekilde indirecektir ancak indirmediyse “Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86)” şeklinde bir yazı göreceksiniz. Buraya tıklayarak indirdiğimiz dosyayı yüklüyoruz ve sorunumuz çözülmüş olması gerekiyor. Sorun çözülmediyse aşağıdaki diğer çözüm yollarına bakmaya devam edelim

Çözüm yolu 2

Arkadaşlar Net Framework dosyasınız silinmiş veya hasar görmüş olabilir. Bu durumda yapabilceğimiz tek şey microsoftun resmi sitesinden yeni indirip yüklemektedir. Aşağıdaki verdiğim linkten indirip yükleyebilirsiniz.

https://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=17851

Çözüm yolu 3

Oyunu,programı yada uygulamayı silip tekrardan yüklemeyi denediniz mi? Eğer denemediyseniz hadi bunuda deneyelim. İnanın bazen yükleme yaparken yanlışlıkla yapılmış birşeyler 0xc00007b hatası almanıza neden olabilir . Dosyaları tamamen arkada hiç birşey kalmıcak şekilde silip , yeniden yüklemede fayda var benden söylemesi.

Çözüm yolu 4

Uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc00007b yukarıdakileri denediğiniz halde bu hatayı almaya devam ediyorsanız eğer , uygulamayı yönetici olarak çalıştırmayıda bir deneyin. Eğer daha önce böyle birşey yapmadıysanız hata veren oyun veya program herne ise mouse ile üstüne gelerek önce sol tuşla seçiyoruz ve sonra sağ tuşa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” tıklıyoruz .

0xc00007b hatası [ Çözüm ]
Kaan GümüşThis post first appeared on Bir Dakka, please read the originial post: here

Share the post

0xc00007b hatası [ Çözüm ]

×

Subscribe to Bir Dakka

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×