Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Zeytinyağının faydaları

Birdakka.Net
Birdakka.Net - Bir dakikada bilgi

Ülkemizde Zeytin ve zeytinyağı birçok bölgede karşımıza çıkıyor, üstelik oldukça kaliteli. Peki bu ürünlerin şaşırtıcı faydasından haberdar mısınız? Zeytinyağı, doğal antibiyotik özelliği gösterirken aynı zamanda yaşlanmayı geciktiriyor. Vücut hücrelerini yenileyerek!

Zeytin yaprağının içeriğindeki  oleuropein asit  virüslere, mantarlara ve bakterilere karşı etkin bir mikrop kırıcıdır. Oleuropein asit   virüslerin çoğalma yeteneklerini engelleyerek virüslerin yayılmasını engeller ve vücudun direnç mekanizmasında işlem gören hastalıklarla mücadele eden  savunma hücrelerinin çoğalmasını sağlar. Herpes türü virüslerin , kronik yorgunluk sendromu gibi viral enfeksiyonlarda ve antibiyotiklerle tedavi edilemeyen bazı gribal enfeksiyonlarda zeytin yaprağı ekstresinin faydaları görülmüştür.

Zeytin yağı gibi yaprak ekstresinin de tansiyonu ve kan kolestrolünün yüksek düzeylerini düşürdüğü gözlenmiştir. Zeytinde kansere karşı etkili birçok maddenin yanı sıra  A,D,E,K vitaminleri bulunmaktadır. Bu vitaminler kanser tümörlerinin oluşumunu engellerler ve radyoaktif ışınlara karşı vücudu korurlar.

Zeytin içeriğinde bulunan E vitamininin insan hücrelerinin yenilenmesine katkıda bulunarak yaşlanmayı geciktirdiği, beyin fonksiyonları üzerinde yıpratıcı etkiyi azalttığı, cildi güzelleştirdiği ve haricen kullanıldığında saçlara parlak bir görünüm kazandırdığı yapılan klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Zeytinyağının faydaları
Kaan GümüşThis post first appeared on Bir Dakka, please read the originial post: here

Share the post

Zeytinyağının faydaları

×

Subscribe to Bir Dakka

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×