Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

İnstagram telif hakkı şikayeti

Birdakka.Net
Birdakka.Net - Bir dakikada bilgi

İnstagram‘da size özel dizi , film , kitap , resim , müzik vb gibi örneklerle çoğaltabilceğimiz eserleriniz var ise ve bu içerikler başkası sizin izniniz olmadan yayınlıyorsa instagram telif hakkı şikayeti yaparak rahatlıkla sildirebilirsiniz.Yazımızın başında da belirtmekte fayda var kanıtlamanız gerekicektir telif hakkının size ait olduğunu.

İnstagram telif hakkı şikayeti

İnstagram telif hakkı şikayetine form doldurarak başlıyoruz. Buraya tıklıyarak açılan sayfadaki formu dolduracağız.Açılan sayfada gönder butonunun hemen üstünde “Telif hakkı bildiriminize devam edin.” şekinde bir yazı mevcut. Sol tarafında beyaz kutucuk var oraya tıklıyoruz. Bize aşağı doğru bir liste yapmış oldu ve instagram bize doğru yerde olup olmadığımızı teyit etmek için seçenekler sunmaktadır. Burada çok şeçenek var tabi ancak bize lazım olanları aşağıdaki resimdeki gibi işaretleyin lütfen.

İnstagram telif hakkı

Evet yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi 3 adet maddeyi seçiyoruz ve sayfanın alt kısımda form açıldığını göreceksiniz. Bu formu resime numaralar ekliyorum ve resmin hemen altında Madde madde açıklama yapacağım.

İnstagram telif hakkı

Evet yukarıdaki açıklama alanlarının hemen yanındaki numaraları görmektesiniz. Aşağıya numara numara yazıp açıklamaları yapacağım.

 1. Bu madde de adımız soyadımız yazıyoruz ve hemen alt sütuna geçiyoruz
 2. Bu bilgiyi eğer kurumsal bir şirket iseniz bu bilgiyi doldurup alt sütuna geçebilirsiniz. Eğer tüzel kişi iseniz burayı boş bırakınız.
 3. Bu madde de isteğe bağlıdır. İş ünvanınız var ise doldurabilirsiniz ya da boş bırakıp alt sütuna geçebilirsiniz.
 4. Bu kısma adresinizi yazmanız gerekiyor.
 5. Bu kısımda telefon numaranız doğru şekilde giriniz.
 6. Bu madde e-mail adresiniz istenmektedir. Aktif kullandığınız e-mail adresinizi giriniz şikayet ettiğiniz kişiye mail adresiniz görünecektir ve sizinle iletişime geçmesi gerekicektir. Bu yüzden e-mail adresini doğru yazdığınızdan emin olduktan sonra hemen alt kısıma geçelim
 7. Buraya e-mail adresinizi tekrardan yazıyorsunuz.
 8. En son madde de ise “Amerika Birleşik Devletleri dışında”  seçeneğini işaretliyoruz ve gönder butonuna tıklıyoruz.

İşlemlerimizin hepsi bu kadar. Kafanıza takılan veya yapamadığınız yerler var ise yorumlar kısmından yorum bırakarak veya sitemizin iletişim bölümünden iletişime geçerek sorununuzu bildirebilirsiniz.

İnstagram hakkında diğer konularımıza göz atmak isterseniz eğer …

 • instagram dondurma
 • instagram canlı yayın
 • instagram şifremi unuttum

İnstagram telif hakkı şikayeti
Kaan GümüşThis post first appeared on Bir Dakka, please read the originial post: here

Share the post

İnstagram telif hakkı şikayeti

×

Subscribe to Bir Dakka

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×