Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Tuval Olarak Doğayı Kullanan Sanatçı

İngiliz heykeltıraş Andy Goldsworthy doğada bulunan her türlü obje ile geçici çalışmalar yapıyor. Çalışmalarının en büyük özelliği görenlerin sanki kendilerini sihirli bir ortamda hissetmeleri. Oysa görünen her şey doğanın kendisinden geliyor. Bir matematikçinin oğlu Olan Goldsworthy’nin çocukluğu tarlada çalışarak ziraat sektörüne katkıda bulunarak geçmiş.

Aslında son zamanlarda popüler olan edoğa kavramına da Burada bir gönderme olduğu söylenebilir. Ziraat alanında çalışmalar yapmaktansa doğanın kendisi üzerinde çalışmayı seçen sanatçı çalışmalarını elektronik ortama taşıyarak da edoğa kavramına değişik bir anlam getirmeye çalışıyor. Resimlerinde adeta tuval yerine doğayı kullanıyor diyebiliriz.

Central Lancashire üniversitesinden mezun olana kadar “İşimin büyük bir kısmı patates toplamaktı” diyen sanatçı, sokakta bir tasarım yaptığında Bunun bir gün mutlaka kaybolacağını artık kabullenmiş durumda. İlk başlarda yaptığı işlerin tamamen kaybolması fikrini pek benimsemeyen Andy, bunun doğanın kanunu olduğunu anladığını belirtiyor.

Sanatı hakkında kitapları da bulunan Andy’nin çalışmalarını amazon sitesinde görebilirsiniz. Bir de kendi sitesi olan sanatçı burada da tüm sanat hayatı hakkında detaylı bilgiler vermekte.This post first appeared on FarklıFarklı | Hayatımızı Güzelleştiren Her, please read the originial post: here

Share the post

Tuval Olarak Doğayı Kullanan Sanatçı

×

Subscribe to Farklıfarklı | Hayatımızı Güzelleştiren Her

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×