Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Чудо од торта: Евтина е, не се пече и е готова за 20 минути

БЕЛА ТОРТА - ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ :
1 л. млеко
4 пудинзи од ванила
300 гр. шеќер
250 гр. путер
200 гр. мелени бисквити
200 гр. кокос
200 грама мелени ореви
шлаг за украс
ПОДГОТОВКА:
Ставете четири пудинзи од ванила во 1 литар млеко и згответе ја смедата. Пудингот оладете го и во него додајте путер кој пред тоа е измиксан со шеќер.
Смесата поделете ја на три дела, така што во еден ќе додадете кокос, во друг мелени ореви, а во третиот мелени бисквити. Додајте онолку состојки колку што ви се потребни за пудингот да биде доволно цврст.
Потоа во калап за торта ставете ја прво смесата со бисквити, по неа смесата со кокос, а на крај смесата со ореви. Тортата по желба украсете ја со шлаг. Потоа оставете ја тортата во фрижидер неколку минути да се стврдне.


This post first appeared on SweetCakeWeb, please read the originial post: here

Share the post

Чудо од торта: Евтина е, не се пече и е готова за 20 минути

×

Subscribe to Sweetcakeweb

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×