Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Oczami japonisty – wstęp

Oczami japonisty – wstęp

#japonistyka #oczamijaponisty #kultura, #sztuka, a przede wszystkim #literatura japońska widziana Oczami Japonisty intensywnie przygotowującego się do habilitacji.

Jeszcze na pewno kilka dni zajmie mi konfigurowanie pod #WordPress-em mojej strony, dlatego proszę o cierpliwość. Niemniej, już wiem i mogę ogłosić, że przygotowuję się do zagospodarowania nowej niszy, terra incognita – do prowadzenia bloga naukowego o Japonii, japonistyce, sztuce i kulturze japońskiej (z naciskiem na literaturę klasyczną).

Jest sporo blogów popularnych, czy podróżniczych dotyczących Japonii, a także uczących języka japońskiego. Nie ma, natomiast w polskiej blogosferze ani jednego bloga naukowego o kulturze, sztuce tego obszaru, czy też o polskiej i światowej japonistyce. Także o metodologii przekładu czy metodyce nauczania języka. Oczami japonisty ma być w założeniu wejrzeniem autora w najciekawsze zagadnienia, projekty polskiej i światowej japonistyki, miejscem prezentacji i recenzowania najistotniejszych publikacji traktujących o kulturze, sztuce, a przede wszystkim literaturze obszaru. Z pewnością pojawiać się będą również takie tematy, jak metodologia przekładu, metodyka nauczania języka japońskiego, wymiana kulturalna między Polską a Japonią. Autor zamierza również prezentować godne uwagi inicjatywy naukowe w obszarze szeroko pojętej japonologii, konferencje, sympozja, wykłady otwarte, wystawy. Także warte zauważenia, wybitne przekłady z literatury japońskiej na języki europejskie.

Najważniejszym zamiarem autora jest jednak stworzenie bloga postrzeganego jako blog naukowy i spełniającego standardy takowego. A w przyszłości – również poprzez działania autora w obszarze polskiej japonistyki – platformy, medium do wymiany myśli, dyskusji pomiędzy naukowcami zajmującymi się sprawami japońskimi w szerokim tego słowa znaczeniu. Autor dzieląc się zgromadzoną wiedzą i doświadczeniem żywi jednocześnie nadzieję, że jego teksty wypełnią niszę wywołaną brakiem tego rodzaju inicjatyw w polskim środowisku japonistycznym i odpowiedzą na potrzeby – szczególnie doktorantów, czy młodych badaczy – pozyskiwania rzetelnej informacji w zakresie polskiej i światowej japonistyki.

Oczywiście, lżejszy content okołojapoński będę dalej zamieszczał poprzez mój profil na Facebooku, czy konto na Twitterze. Zapraszam również do czytania mojego poprzedniego bloga o Japonii (a także momentami o Birmie, Kambodży, Azji Płd.-Wsch.) – słowa eremity, którego co prawda nie będę już prowadził, jednakże będzie on dostępny ciągle pod tym adresem.

 

Artykuł Oczami japonisty – wstęp pochodzi z serwisu Oczami japonisty.This post first appeared on Japgrampedia, please read the originial post: here

Share the post

Oczami japonisty – wstęp

×

Subscribe to Japgrampedia

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×