Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Świeże włosy w lecie? Jak sprawić by wyglądały pięknie, odświeżanie bez szamponu.Ekstremalne temperatury niestety nie sprzyjają świeżości skóry głowy i włosów.  Jeśli do tego trenujemy, biegamy czy ogólnie intensywnie spędzamy dzień, możemy chcieć myć włosy codziennie,  nawet jeśli normalnie robiłyśmy to rzadziej.
Sama  miałam taki problem dawno temu pracując w konserwacji- codziennie musiałam chować włosy pod chustą, a wszechobecny piasek i tak dawał się we znaki. Alternatywne sposoby mycia sposoby mycia nie były wtedy tak rozpowszechnione- po dwóch tygodniach codziennego oczyszczania moje włosy po prosty się do niego przyzwyczaiły, zaczęły przetłuszczać i musiałam powoli się z niego wycofywać.

Dzisiaj o delikatnych sposobach oczyszczania włosów, które pozwolą na zachowanie czystości i mogą stanowić pauzy- alternatywę  między myciami szamponem np co drugi czy trzeci dzień.


Czym brudzi się nasza skóra głowy?
____________________________________


Tak naprawdę typowego 'brudu' jest tam stosunkowo niewiele- wszystko zależy od tego gdzie w ciągu dnia przebywamy. Jeśli pracujemy na wolnym powietrzu, chcemy zmyć z włosów pyłki, kurz, piasek i wszystko, co osiada na nich, przylegając na długości oraz osadzając się na skórze głowy.

Jeśli większość czasu spędzamy w pomieszczeniach, na naszych włosach osiada różnego rodzaju kurz, maleńkie włoski, wszystko to często możemy zobaczyć na szczotkach z naturalnego włosia:D

No i oczywiście to, co znajdzie się na każdej skórze głowy- sebum i pot w różnych proporcjach zależnie od tego czy nasza skóra bardzo się przetłuszcza oraz czy bardzo się pocimy.

Ostatnio jedna z Was pytała o mycie włosów przy częstych treningach. Czytelniczka nie chciała sięgać po codzienne mycie szamponem...
Jeśli zwykle wystarczyło mycie co trzeci dzień a nasza skóra głowy nie przetłuszcza się, to możemy pozbyć się potu z pomocą wody, wywaru  czy delikatnej emulsji.  Rozpuszczenia wymaga bowiem sebum- w tym wypadku sięgamy po szampony czy odżywki. Jeśli jednak tego sebum jest stosunkowo mało, to sam pot który w trakcie treningu pokrył włosy, spokojnie usuniemy po prostu spłukując go zwykłą wodą.

Pomóc mogą jeszcze:
_____________________


wywar z mydlnicy lekarskiej- o tym sposobie w kontekście toniku do skóry tłustej pisałam już tutaj (klik) i tam znajdziecie cały przepis. Moczymy włosy wodą, wywar nanosimy na skórę głowy, delikatnie masujemy i spłukujemy całość na koniec nakładając odżywkę.


krzemionka na włosy- krzemionki możemy kupić np na kolorówce- może nie każdy wie, ale są jednym z podstawowych składników pudrów do unoszenia włosów (np jak tutaj).
Możemy nanosić niewielką ilość na skórę głowy przed treningiem lub pracowitym dniem- będzie pochłaniać sebum i pot. Dzięki niej możemy ograniczyć przetłuszczanie włosów na długości i ułatwić sobie oczyszczanie z pomocą wody czy wywaru.

mycie mąką ryżową/ mąką z ciecierzycy- obie mąki nie tylko pozwolą nam pozbyć się sebum ale też zmyją zanieczyszczenia. Możemy zmieszać niewielką ilość z wodą i nałożyć na skórę głowy- po delikatnym masażu wszystko spłukujemy wodą, lub dokładamy odżywkę do mycia, spieniamy i zmywamy.


suchy szampon- to najlepsze rozwiązanie jeśli zależy nam na szybkim odświeżeniu włosów i ewentualnie uzyskanie konkretnego zapachu. Suchy szampon wyczeszemy razem z nadmiarem sebum i zanieczyszczeniami- najlepiej wyczesują go oczywiście szczotki z dzika, ale je również musimy potem porządnie czyścić;). Taki zabieg i aplikacja na włosy pozwala na ominięcie przynajmniej jednego mycia bez żadnych konsekwencji:).
Klorane ma całkiem fajny suchy szampon do włosów- właśnie ten widzicie na zdjęciu.Mycie odżywką oczywiście też jest jakąś opcją- możemy dodać do niej glinki lub mąki ryżowej i tym sposobem lepiej oczyścić skórę głowy. Albo po prostu nałożyć na nią właśnie mieszankę mąki i wody lub np wywaru a resztę włosów na długości umyć odżywką.


Zdarza Wam się mieć problemy ze świeżością włosów?
Jakie są Wasze sposoby na jej utrzymanie? Jeśli macie pytania piszcie, przypominajcie się!


Buziaki

Ala
This post first appeared on Alina Rose Makeup, please read the originial post: here

Share the post

Świeże włosy w lecie? Jak sprawić by wyglądały pięknie, odświeżanie bez szamponu.

×

Subscribe to Alina Rose Makeup

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×