Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Romantik Kış Makyajı Nasıl Yapılır?


Kış makyajınızı kışın karanlık havasıyla uyumlu mu yapıyorsunuz? Bazen kışa renk katmak için açık tonlar tercih etmek biz kadınlara kendimizi farklı hissettirebilir. Her ne kadar koyu rujlar ve siyah far veya eyeliner ile muhteşem görünseniz de, romantik kış makyajını mutlaka denemelisiniz. Bu yazımda romantik kış makyajı nasıl yapılır, detaylı şekilde anlatacağım.

Göz, saç ve ten renginize uygun hafif tonlar seçin


Makyajın uygulanılışı kadar önemli bir konu da renk ve ton seçimidir. Size uygun açık ve koyu makyaj tonlarını bulmak için göz, ten ve saç renginizi göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca gözler, elmacık kemikleri, kaşlar ve yüz büyüklüğü ve birbirlerine oranları da makyajın en iyi şekilde uygulanması için dikkat edilmesi gerekenlerden.

Mesela kahverengi gözleri lacivert, mavi, mor tonları; mavi gözleriyse altın, bronz veya bakır renkleri ortaya çıkarır. Teniniz beyaza daha yakınsa gözleriniz ve rujunuz için koyu tonlar tercih etmeniz daha güzel duracaktır, koyu tenliyseniz abartmamakla birlikte daha parıltılı ve açık renkli tonlar doğru seçim olacaktır.

https://www.pexels.com/photo/make-up-artist-applying-eyeshadows-6161/

Cildinizi parlatın!


Kış aylarında cildin kuruması da sık görülen bir durumdur. Eğer cildiniz kuruysa, makyaj yapmadan önce mutlaka nemlendirici kullanın ve cildinizin kremi emmesini bekleyin.  Cildiniz makyaja hazır olduğu zaman BB krem veya CC krem gibi primer yerine tercih edebileceğiniz bir baz kullanabilirsiniz. Yağlı bir cilde sahipseniz bu işlemden sonra pudrayla sabitleyebilir veya fondöten kullandıktan sonra makyaj bezleriyle cildinizin yağlanmasını engelleyebilirsiniz.


Eğer makyaj yaparken kıyafetlerinize fondöten bulaşırsa, mesela, tam evden çıkarken boynunuza doladığınız eşarba fondöten geçerse korkmayın, eşarptan fondöten lekesi nasıl çıkar öğrenmek için bu rehberi okuyun.

Elmacık kemiklerinizin biraz üstüne aydınlatıcı bir krem veya açık renkli Bir Pudra sürerek yüzünüze aydınlık bir görüntü verebilirsiniz. Yüzünüzün şeklini son olarak bir bronzer yardımıyla ortaya çıkarabilir, elmacık kemiklerinize açık bir pudra uygulayarak doğal ama sevimli bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Açık bir far ve koyu bir ruj seçin


Şimdi ten renginizle uygun makyaj malzemelerinizi seçin. Mesela buğday tenli, kahverengi veya ela gözlü, kahverengi saçlı bir kadınsanız, mor tonlarında bir far, koyu buğday tonlarında bir bronzer, toz pembe bir pudra, nemlendiricili, pembe tonlarında bir ruj tercih edebilirsiniz.This post first appeared on Her Seyden Konusmali, please read the originial post: here

Share the post

Romantik Kış Makyajı Nasıl Yapılır?

×

Subscribe to Her Seyden Konusmali

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×