Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

BINTEO: Με Ντεμπελέ απέδρασε από το… χωράφι της Βαγιαδολίδ η Μπάρτσα

Με γκολ του Ντεμπελέ στο 57′ η Μπαρσελόνα πέρασε νικηφόρα με 1-0 από το… χωράφι του «Θορίγια» στην πρώτη επίσκεψή της στο Βαγιαδολίδ από το 2014.

Η ομάδα του Βαλβέρδε έκανε το δύο στα δύο στην εκκίνηση της Primera Division απέναντι σε οργανωμένο στην άμυνά του αντίπαλο.

Στο πρώτο ημίχρονο, η Μπαρτσελόνα είχε τον απόλυτο έλεγχο και κλασικές ευκαιρίες για να προηγηθεί στο σκορ, «σκόνταψε» όμως στον κακό αγωνιστικό χώρο του «Θορίγια» και στον καλό τερματοφύλακα Μασίπ. Η Ρεάλ Βαγιαδολίδ αμύνθηκε σωστά στο χώρο και αποπειράθηκε σποραδικά να απειλήσει στην κόντρα. Λευκή ισοπαλία, απολύτως φυσιολογική βάσει της εικόνας του αγώνα.

Στο δεύτερο μέρος, ίδια η εικόνα στο ματς. Εκφραστής των επιθετικών προσπαθειών της Μπάρσα ήταν ο Ντεμπελέ. Και σκόρερ της στο 57′ με εξαιρετική συνεργασία των Σουάρες (σέντρα) και Σέρχι Ρομπέρτο (κεφαλιά-πάσα).

Σέντρα του Καλέρο, κεφαλιά του Κέκο και 1-1 στις καθυστερήσεις, γκολ το οποίο τελικώς δεν μέτρησε  μετά από έλεγχο στο VAR για οφσάιντ στον σκόρερ.

Η Μπαρτσελόνα έτσι έφτασε με μηδέν παθητικό στις δυο νίκες.

Πηγή BINTEO: Με Ντεμπελέ απέδρασε από το… χωράφι της Βαγιαδολίδ η Μπάρτσα