Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

NATURALNA PIELĘGNACJA TWARZY- CZY MA WADY?Jak wiecie kocham naturalną pielęgnację i przez lata dużo o niej pisałam. Hydrolaty, wywary, Naturalne kremy, olejki, peelingi- wszystko może totalnie odmienić naszą pielęgnację twarzy i bardzo pomóc we wszelkich problemach. Ale czy taka pielęgnacja ma jakieś wady? Ja widzę jedną o której dzisiaj Wam napiszę. Będzie też o tym na co warto zwracać uwagę zmieniając pielęgnację na bardziej naturalną:>

Właściwie od początku założenia bloga pisałam o naturalnych kosmetykach i po wielu latach sprawdzania rozmaitych rzeczy wiem, że naturalne produkty i sposoby pielęgnacji zostaną ze mną na zawsze. Pomimo tego, że kocham olejki, mydło Aleppo, hydrolaty, to widzę też jedną wadę. Ta mała wada sprawia, że do naturalnego rytuału dodaję inne kosmetyki. O czym mowa?OGRANICZONE DZIAŁANIE PRZECIWZMARSZCZKOWE.

Choć w ramach naturalnych produktów, możemy wybrać też kremy lub olejki o działaniu przeciwstarzeniowym czy przeciwzmarszczkowym (np genialne kompozycje olejków Madara i ich kremy) to jednak w tym wypadku eko pielęgnacja ma swoje ograniczenia. Powiedziałabym, że w tym wypadku więcej możemy zdziałać naturalną dietą, bo kosmetyki będą dla nas działać tylko w pewnym zakresie.

Oczywiście- żaden olejek nie zdziała dla nas tyle co np retinoidy. Naturalne kremy, nawet te przeciwzmarszczkowe będą działać delikatniej niż kremy z retinolem i np pro xylane.  Jeśli zależy nam na bardziej skutecznej pielęgnacji i chciałybyśmy zobaczyć większe rezultaty, najlepiej jest łączyć naturalną pielęgnację z bardziej aktywnymi składnikami profesjonalnych produktów.
Osobiście obecnie w mojej pielęgnacji łączę kosmetyki właśnie w ten sposób- mam te działające przeciwstarzeniowo jak np Sin Ceuticals, Perricone i te naturalne jak Madara czy proste oleje i hydrolaty.

Oczywiście, jeśli nie zależy nam na utrzymywaniu zmarszczek w ryzach, spokojnie możemy korzystać z organicznych produktów i w 100% wypełnić nimi naszą pielęgnacyjną rutynę.

Myślę, że w jakimś stopniu problem może dotyczyć też dziewczyn z trądzikiem- czasem przejście na naturalną pielęgnację jest skuteczne (najlepiej przy zmianie diety:) ale nie zawsze widzimy poprawę.
Wiele osób potrzebuje np regulującego kremu z kwasem, czegoś mocniejszego niż glinki, hydolaty i olejki- szczególnie jeśli mamy do czynienia z mocno zanieczyszczoną skórą, która bardzo się przetłuszcza a dieta daleka jest od ideału.
NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Po pierwsze- tak jak w przypadku koreańskiej pielęgnacji, nie ma co traktować naturalnej pielęgnacji jako leku na całe zło. Naturalne nie zawsze znaczy najlepsze- najlepsze jest bowiem naturalne i najlepiej dopasowane.
Nie każdy krem, olejek czy tonik będzie dla nas dobry, tylko dlatego że jest naturalny. Jednak na pewno możemy odnaleźć swój ideał- tak jak w przypadku klasycznych produktów, trzeba po prostu poszukać.

Przejście na naturalną pielęgnację to czasem strzał w dziesiątkę. Czasem też kwestia wielu prób i błędów.
Kiedy może tak być? Jeśli mamy trądzik oraz bardzo przetłuszczającą się skórę i np źle trafimy z olejkami, stosując takie, które mogą nas zapychać. Tak popularny olej kokosowy wcale nie będzie tu najlepszym wyjściem. Sięgajcie raczej po olej konopny, jojoba, z pestek malin, truskawek, arbuza, marula. 


  • TUTAJ OLEJE DO PIELĘGNACJI SKÓRY TŁUSTEJ.
  • INNE CIEKAWE OLEJKI.
  • PRZEPIS NA 'OLEJEK WSPANIAŁY'


Łatwo przesadzić z olejkami, szczególnie jeśli chodzi o ilość lub częstotliwość, ale efekty tego odczujemy, jeśli olejek jest po prostu źle dobrany.
Poza tym, skóra wielu osób woli bardziej żelowe konsystencje kosmetyków i nie potrzebuje bogatych kremów.
Wybierając kosmetyki zawsze kierujmy się faktycznymi potrzebami naszej skóry. A tych nikt inny nie zna lepiej od nas!
Jeśli nie jesteście ich pewne, wystarczy niewielki kosmetykowy detoks by zobaczyć, jak zachowuje się skóra bez dodatkowego wsparcia.


Czasem wiele problemu może dostarczyć też oczyszczanie z pomocą naturalnych produktów. Osobiście kocham mydła Aleppo i wiem, że wielu z Was bardzo pomogły. Ale wiele osób może preferować OCM albo naturalne żele.


  • METODA OCM
  • MOJA MIESZANKA DO OCM
  • GŁĘBOKIE OCZYSZCZANIE SKÓRY OLEJAMI
Jak wygląda to u Was? Jak sprawdzają się w pielęgnacji naturalne produkty? Dajcie znać i jeśli macie pytania piszcie i przypominajcie się!


Buziaki

AlaThis post first appeared on Alina Rose Makeup, please read the originial post: here

Share the post

NATURALNA PIELĘGNACJA TWARZY- CZY MA WADY?

×

Subscribe to Alina Rose Makeup

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×